Zapomniane skocznie – Wakkanai Park

W naszym dobrze znanym cyklu „Zapomniane skocznie” pojawia się właśnie kolejna skocznia. Nadal nie opuszczamy Japonii, a konkretnie wyspy Hokkaido, która jest prawdziwą mekką, jeśli chodzi o skoki narciarskie i skocznie zimowe. Położona najbardziej na północ wyspa, znana głównie z Sapporo, oferuje też kilkanaście mniejszych obiektów, takich jak ta, którą teraz się zajmiemy, mianowicie Wakkanai Park.

skisprungschanzen.com

W 1968 roku, niedaleko wieży Wakkanai Park, powstały dwie malutkie skocznie narciarskie – jedna o punkcie konstrukcyjnym na 30 metrze, druga zaś o punkcie K na 15 metrze. Skocznie te jednak długo nie przetrwały. Obie zostały zdemontowane w latach 80., nie ma jednak oficjalnej informacji, w którym roku miało to miejsce. Skocznie te nie posiadały igielitu, a od czasu do czasu udało się rozegrać na nich miejscowe zawody.

skisprungschanzen.com

W ramach ciekawostki powiemy Wam, iż ten kompleks był najbardziej wysuniętym na północ japońskim kompleksem skoczni. Skoczkowie obecni tam, bez trudu mogli zobaczyć na horyzoncie rosyjski Sachalin. Oznacza to także, iż temperatury musiały sięgać tam iście rosyjskich zimowych stopni Celsjusza.

Źródło: informacja własna/skisprungschanzen.com

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s