Podsumowanie Lotos Cup 2020/2021

W tym sezonie odbyła się kolejna, XVII edycja konkursów z cyklu „LOTOS Szukamy Nastepców Mistrza”. Młodzi zawodnicy rywalizowali na skoczniach w Szczyrku. Inauguracja cyklu miała miejsce 18 grudnia 2020r. W sumie rozegrano 40 konkursów dla chłopców i panów oraz 16 dla pań. Finał Lotos Capu zakończył się konkursem na skoczni HS-75, 3 marca 2021r.


W konkursach z kategorii Chłopców Starszych mogliśmy oglądać 43 zawodników, w tym 3 ze Słowacji, z roczników 2007-2008. Zawody odbywały się na skoczni o punkcie K usytułowanym na 70 m. Wszystkie 7 konkursów z tej kategorii wygrał Kacper Tomasiak, co dało mu pierwsze miejsce w klasyfikacji generalnej. Za nim, ze stratą ponad 300 pkt usytuował się Michał Obtułowicz, a na najniższym stopniu klasyfikacji generalnej stanął Grzegorz Rafacz. W zawodach Młodzików wystąpiło łącznie 39 skoczków z roczników 2005-2006, w tym 8 Czechów. Najwięcej konkursów w tej kategorii wygrał Klemens Joniak (5 wygranych konkursów), świetnie poradził sobie także Kacper Jarząbek (2 wygrane konkursy). Pierwsze miejsce w końcowej klasyfikacji zajął Kacper Jarząbek przed Klemensem Joniakiem oraz Tymoteuszem Amilkiewiczem. Zawodnicy rywalizowali na skoczni HS-75 m. W konkursach Juniorów Młodszych wzięło udział 28 zawodników, w tym 4 z Czech i 1 ze Słowacji. Chłopcy z rocznika 2003-2004 oddawali skoki na skoczniach HS-75 oraz HS-104. Najwięcej punktów w klasyfikacji generalnej zdobył Szymon Zapotoczny (3 wygrane), kilkadziesiąt punktów do niego stracił Marcin Wróbel (2 wygrane), a na najniższym stopniu stanął Jan Habdas (3 wygrane). W kategorii Juniorów mogliśmy oglądać 20 zawodników, z czego 5 pochodziło z Czech. Najwięcej wygranych odniósł Kacper Juroszek, co dało mu 1. miejsce w klasyfikacji generalnej tych zawodów, 2. pozycja przypadła Krzysztofowi Kiecie. Podium dopełnił Karol Niemczyk. Skoczkowie oddawali swoje próby na skoczni HS-75 oraz HS-104. W kategorii seniorskiej spośród 12 zawodników najlepszy okazał się Krzysztof Leja. Drugie miejsce w końcowe klasyfikacji zajął Wiktor Pękala, a 3. Jarosław Krzak.

Jeśli chodzi o panie, zawody rozgrywały się w dwóch kategoriach: Młodziczki oraz Kobiety. W kategorii Młodziczek triumfowała Pola Bełtowska, drugie miesjce w klasyfikacji końcowej zajęła Zuzanna Rapacz, a 3. Natalia Słowik. Zawodniczki oddawały swoje skoki na skoczni HS-75 w Szczyrku. Natomiast w kategorii Kobiet najlepsza okazała się Paulina Cieślar, za nią znalazły się: Marcelina Bełtowska oraz Wiktoria Przybyła. Panie oddawały swoje próby ze skoczni HS-75 i HS-104. Wszystkich zawodniczek występujących w Lotos Cup było w sumie 15.

Szczególnie zadowoleni mogą być trenerzy klubu AZSu Zakopane, Wiślańskiego Stowarzyszenia Sportowego oraz LKSu Klimczok Bystra, gdyż to ich zawodnicy najczęściej wygrywali konkursy Lotos Cup w tym sezonie.

Źródło: pzn.pl

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s