Sepp Gratzer przechodzi na emeryturę

W zeszłym sezonie skokowy świat pożegnał wielką postać, która odegrała niesamowitą rolę w rozwoju tej dyscypliny –  Waltera Hofera. Dziś dowiedzieliśmy się, że z Pucharem Świata pożegna się kolejna znana twarz- Sepp Gratzer.

Sepp Gratzer od lat budził „postrach” i respekt wśród wszystkich zawodników, gdyż to właśnie on odpowiadał za kontrolę sprzętu skoczków. Choć wielokrotnie jego decyzje wzbudzały wiele emocji, nie rzadko negatywnych, to jednak zawsze wykonywał swoją pracę sumiennie i uczciwie.

Swoją rolę w zawodach najwyższej rangi pełnił od niemal 30 lat. Jest to niewątpliwie jedna z bardziej rozpoznawalnych twarzy w skokach narciarskich. Dziś dowiedzieliśmy się, że Austriak postanowił przejść na zasłużoną emeryturę. Swoją karierę zakończy wraz z trwającym sezonem.

To kolejna wielka postać, która pożegna się ze światem skoków narciarskich. W zeszłym sezonie odszedł dyrektor Pucharu Świata Walter Hofer, którego następcą został wszystkim już dobrze znany Włoch – Sandro Pertille. Kto zastąpi Seppa Gratzera? Tego jeszcze nie wiemy.

źródło: FIS Ski

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s