MŚ w Oberstdorfie – Niemcy mistrzami świata w drużynie!

Przed chwilą zakończyły się drużynowe zmagania mężczyzn na skocznie HS137 w trakcie Mistrzostw Świata. Po złoto na Audi Arenie sięgnęli reprezentanci Niemiec, z drugiego miejsca cieszyli się Austriacy, zaś brązowy krążek wywalczyli reprezentanci Polski.

Zawody rozpoczęły się zgodnie z planem o godzinie 17:00. Na starcie pojawiło się 56 zawodników z 14. krajów. Początkowo zawodnicy oddawali swoje próby z belki ustawionej na 10. stopniu, jednak ze względu na zmieniające się warunki wietrzne, została ona zmieniona na 13., a następnie na 12. stopień. Wiatr postanowił ułatwić początkowo zawodnikom oddawanie dalekich prób, gdyż jego podmuchy osiągały moc nawet 1.5 m/s pod narty. Później jednak podmuchy zelżały i zaczynał delikatnie podwiewać z tyłu skoczni. Pomimo mocnych podmuchów pod narty, wielu zawodników startujących na początku miało problem, aby oddać dalekie skoki. Najdalszym skokiem w pierwszej serii może pochwalić się Japończyk, Yukiya Sato, który wylądował na 141. metrze. Niemałą niespodziankę zaprezentowali reprezentanci Norwegii, którzy po bardzo słabych skokach Mariusa Lindvika (117 m) oraz Daniela Andre Tande (119.5 m) zajmowali dopiero 6. lokatę.

Po pierwszej serii na prowadzenie wyszła reprezentacja Niemiec, drugie miejsce zajmowali Austriacy, zaś trzecie miejsce zajmowali Polacy, nieznacznie wyprzedzając reprezentację Japonii. Z występem w drugiej serii finałowej pożegnali się reprezentanci Finlandii, Stanów Zjednoczonych, Czech, Rumunii, Ukrainy i Kazachstanu.

W serii finałowej jury zdecydowało się ustawić belkę na 13. stopniu. Pomimo tego, iż warunki wietrzne nie ułatwiały aż tak oddawania dalekich prób, mogliśmy obserwować wiele dalekich lotów w wykonaniu czołowych zawodników. Z bardzo dobrej strony pokazał się Piotr Żyła, który w obu seriach oddał skoki na 139 m. Daleki skok Markusa Eisenbichlera na 138.5 m sprawił, iż to właśnie reprezentanci gospodarzy odnieśli zwycięstwo w sobotnich zmaganiach, wyprzedzając o 11.1 punktu Austrię oraz o 15.4 punktu zajmującą trzecie miejsce Polskę.

Tuż za podium, ze stratą 13.7 punktów uplasowała się reprezentacja Japonii. Za Azjatami znaleźli się natomiast Słoweńcy, Norwegowie, Szwajcarzy oraz reprezentanci Rosji.

Pełne wyniki konkursu możecie znaleźć tutaj: http://medias1.fis-ski.com/pdf/2021/JP/3121/2021JP3121RL.pdf

Źródło: informacja własna

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s