MŚ w Oberstdorfie- Stefan Kraft Mistrzem Świata

Dziś odbył się konkurs indywidualny na skoczni dużej w ramach Mistrzostw Świata w Oberstdorfie. Tytuł Mistrza Świata wywalczył Stefan Kraft, a podium uzupełnili Robert Johansson i Karl Geiger. Najlepszy z Polaków – Piotr Żyła na 4. miejscu.

O godz. 17:00 rozpoczęła się pierwsza seria rywalizacji o ostatnie medale indywidualne podczas tych mistrzostw. Liderem został jeden z największych faworytów konkursu – Stefan Kraft ze skokiem na odległość 132,5 m. Za nim uplasowali się Robert Johansson (129,5 m.) oraz Daniel Huber (133,5 m.) co było sporą niespodzianką. Najlepszym Polakiem po pierwszej rundzie okazał się Piotr Żyła, który po skoku na 130,5 m. uplasował się na 5. lokacie.

Tak jak zapowiadały prognozy, warunki panujące na skoczni były naprawdę trudne. Oprócz silnego wiatru, intensywnie padał śnieg, co powodowało tworzenie się zasp na zeskoku. Wielu zawodników miało w związku z tym poważne problemy przy lądowaniu, na czele z Ryoyu Kobayashim, który przewrócił się podczas lądowania. Upadek i dość krótka odległość pozbawiły go szans na drugą serię. Nie było to jednak jedyne zaskoczenie pierwszej serii. Drugi, najczęściej typowany do zwycięstwa Markus Eisenbichler, znalazł się dopiero na 16. pozycji, a Kamil Stoch zakończył pierwszą serię na 22. lokacie. Do drugiej serii sensacyjnie dostał się za to Vitaly Kalinichenko z Ukrainy (29. pozycja). Oprócz tego został jeszcze zdyskwalifikowany Bor Pavlovcic, za nieregulaminową długość nart.

W drugiej serii także nie obyło się bez groźnych sytuacji. Ponownie wielu zawodników miało spore problemy przy lądowaniu ze względu na świeży śnieg na zeskoku. Największego pecha miał Markus Eisenbichler, który po skoku na 134 m. nie ustał lądowania. Równych sobie nie miał za to Stefan Kraft, który tylko potwierdził swoją wspaniałą dyspozycję i z odległością 134 m. wywalczył złoty medal. Drugi był Robert Johansson (129,5 / 135,5 m.) ze stratą 4,4 pkt do lidera, a trzeci Karl Geiger (132 / 132 m.), który po raz kolejny w tym sezonie wskoczył na podium Mistrzostw Świata.

O podium otarł się Piotr Żyła, który ukończył zawody na 4. miejscu ze skokami na 130,5 i 137 m. Pozostali Polacy skakali dziś trochę gorzej i zajmowali miejsca:

  • Dawid Kubacki (130,5 / 119 m.) – 15. miejsce
  • Kamil Stoch (120 / 129,5 m.) – 19. miejsce
  • Andrzej Stękała (121,5 / 122,5 m.) – 21. miejsce

Pełne wyniki można sprawdzić tutaj, za to już jutro o godz. 17:00 czeka nas rywalizacja drużynowa.

źródło: informacja własna

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s