MŚ w Oberstdorfie – seria próbna dla Krafta!

Stefan Kraft okazał się najlepszy w serii treningowej przed dzisiejszą walką o medale! Dawid Kubacki oraz Markus Eisenbichler w czołowej trójce, dwóch Polaków w pierwszej dziesiątce.

Na starcie piątkowej serii próbnej znalazło się 50 skoczków, a rozpoczęli oni swoje skoki z 14 belki startowej. W trakcie zmagań zawodników belka została obniżona finalnie do 10 poziomu, ze względu na silny wiatr. Jako pierwszy skoczył Sergey Tkachenko, uzyskując 109.5 metra na skoczni o punkcie konstrukcyjnym położonym na 120 metrze.

Zdecydowanie najlepszym zawodnikiem serii próbnej został Stefan Kraft, skacząc 136.5 metra i wyprzedzając drugiego Dawida Kubackiego (128.5 m), który do lidera tracił 7.6 punktów. Markus Eisenbichler znalazł się tuż za Polakiem z odległością 124.5 metra, a czołową piątkę uzupełnili Bor Pavlovcic (128.5 m) oraz Peter Prevc (127.5 m). Drugim najlepszym z Polaków był Piotr Żyła (126 m) zajmując 9 miejsce, a ogółem nasi reprezentanci zajęli poszczególne lokaty:

2. Dawid Kubacki (128.5 m)
9. Piotr Żyła (126 m)
15. Andrzej Stękała (116.5 m)
18. Kamil Stoch (118.5 m)

Zawodnicy mieli dziś problemy przy lądowaniu przez wciąż padający tam śnieg, co poskutkowało upadkiem Petera Prevca, który wylądował na odległości 127.5 metra. Słoweńcowi na szczęście nic się nie stało.

Konkurs indywidualny Mistrzostw Świata rozpocznie się już o godzinie 17:00.

Pełne wyniki z serii próbnej możecie znaleźć tutaj.

Źródło: informacja własna.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s