MŚ w Oberstdorfie – seria próbna dla Stefana Krafta

Już za chwilę rozpoczną się kwalifikacje do jutrzejszego konkursu MŚ na dużej skoczni. Przed rozpoczęciem zmagań odbyła się seria próbna, którą wygrał Stefan Kraft. Najlepszy z Polaków – Piotrek Żyła na 11. miejscu.

O godz. 16:00 rozpoczęła się seria próbna przed dzisiejszymi kwalifikacjami do konkursu na dużej skoczni (K120). Najlepszy okazał się Austriak Stefan Kraft który poleciał na odległość 128,5 m. Warunki na skoczni były dość trudne, intensywny wiatr utrudniał przeprowadzenie serii próbnej, przez co była ona kilkakrotnie przerywana. Belka również była zmieniana wielokrotnie i dopasowywana do panujących warunków.

Dużym zaskoczeniem okazali się bracia Prevc, najlepsi ze słoweńskiej ekipy- Cene ze skokiem na odległość 130,5 m. był drugi, zaś Peter lądując na 125 m. zajął 5. pozycję. Niespodzianką z pewnością jest też 9. lokata Severina Freunda (123 m.), który okazał się być najlepszym z Niemców. Bardzo dobre występy zanotowali też Jan Hoerl (124 m. i 4. miejsce) oraz Simon Ammann (125,5 m. i 6. miejsce).

Polacy spisali się podczas tej serii trochę gorzej, jednak może być to kwestia zmiennych warunków. Najlepszy był Piotrek Żyła który z odległością 119,5 m. zajął 11. lokatę. Dalej:

  • Kami Stoch (115,5 m.) – 20. miejsce
  • Dawid Kubacki (114 m,) – 26. miejsce
  • Andrzej Stękała (110 m.) – 35. miejsce

Wyniki całej serii próbnej można sprawdzić tutaj, za to już o 17:30 startują kwalifikacje.

źródło: informacja własna

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s