Planowane Mistrzostwa Świata 2024 w Bad Mitterndorf

Photo:skisprungschanzen

Austriacki Związek Narciarski pragnie zorganizować w 2024 roku Mistrzostwa Świata w Lotach narciarskich na skoczni Kulm! FIS podejmie decyzję, gdzie dokładnie odbędą się mistrzostwa.

Jak donoszą media, Austriacki Związek Narciarski składa wniosek o organizację Mistrzostw Świata w Lotach na ich własnej skoczni w Bad Mitterndorf w 2024 roku. Ostatnie zawody tej rangi na Kulm były rozgrywane w 2016 roku, gdzie zawodnicy walczyli o medale.

Decyzja o złożenie wniosku w sprawie zorganizowania mistrzostw została podjęta po tym, jak Harrachov w Czechach musiał się wycofać z powodu problemów infrastrukturalnych na tamtejszej skoczni, dlatego FIS ponowił możliwość składania wniosków. Ostateczna decyzja ma zostać podjęta na posiedzeniu w czerwcu.

Mamucia skocznia Kulm jest trzecią co do wielkości skoczni na świecie (razem ze skocznią Heini-Klopfer-Skiflugschanze, HS-235 m), a jej punkt konstrukcyjny jest położony na 200 metrze. Jak wspominaliśmy wcześniej, ostatnie Mistrzostwa Świata w Lotach zostały tam rozegrane 5 lat temu, których zwycięzcą indywidualnie został Peter Prevc, a drużynowo najlepsza okazała się Norwegia. Do tego czasu w sumie rozegrano pięć międzynarodowych mistrzostw na Kulm.

Rozmowy z austriackimi organizatorami mają odbyć się już wkrótce.

Źródło: informacja własna/fis-ski.com

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s