MŚ w Oberstdorfie- Markus Eisenbichler oraz Stefan Kraft najlepsi w treningu

Markus Eisenbichler skacząc na 137,5 m zajął najwyższą lokatę podczas pierwszego treningu. W drugim najlepszy okazał się Austriak Stefan Kraft (137 m). Podczas obu treningów mogliśmy oglądać tylko trzech Polaków.

Pierwszy trening był rozgrywany z 17 i 15 belki startowej, na starcie pojawiło się 69 zawodników. Najdłuższy skok oddał Markus Eisenbichler (137,5 m), jako jedyny skakał z niższej, 15 belki. Tuż za nim uplasował się Stefan Kraft (136 m) oraz Daniel Huber (134,5 m). Wśród Polaków najlepszy okazał się Jakub Wolny, który zajął 11 miejsce (130 m) ex aequo z Cene Prevcem (129 m). Andrzej Stękała zajął 26. miejsce (123 m), a Klemens Murańka 30. (również 123 m).

Drugi trening rozpoczął się z 15 belki startowej, potem była przesuwana na 16 i 15. Tym razem najdłuższy skok oddał Stefan Kraft (137 m), dzięki czemu uplasował się na pierwszym miejscu. Na drugiej pozycji znalazł się Markus Eisenbichler, który skoczył 136 m, a pierwszą trójkę zamknął Daniel Andre Tande (132 m). Z Polaków tym razem najlepiej poradził sobie Andrzej Stękała, który zajął 21 miejsce (125 m). Jakub Wolny skacząc również na taką odległość, ale z wyższej belki, wywalczył 26. pozycję. Klemens Murańka zajął 38. miejsce (119 m).

Oprócz trzech czołowych polskich zawodników (Piotra Żyły, Kamila Stocha i Dawida Kubackiego), w treningach nie zobaczyliśmy także Simona Ammanna, Anze Laniska oraz Halvora Egnera Graneruda, u którego stwierdzono zakażenie Covid-19.

W czwartek 4 marca o godz. 17.30 rozpoczną się kwalifikacje do konkursu na dużej skoczni Schattenbergschanze.

Źródło: informacja własna

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s