Granerud z pozytywnym wynikiem testu na koronawirusa!

Dziś rano skokowy świat obiegła szokująca informacja: lider klasyfikacji generalnej Pucharu Świata – Halvor Egner Granerud uzyskał pozytywny wynik testu na koronawirusa.

Pomimo że Norweg zdominował trwający sezon, to jednak nie udało mu się wywalczyć medalu podczas Mistrzostw Świata na skoczni normalnej. Wszyscy myśleli, że będzie próbował zrekompensować to sobie na skoczni dużej, jednak jak się okazało, nie będzie miał takiej możliwości. Ostatni test wykonany w Obestdorfie (gdzie zawodnicy muszą być testowani co dwa dni) dał wynik pozytywny, co wyklucza Graneruda z dalszej walki o medale.

Jak przyznaje sam zawodnik czuje się dobrze, jednak powoli zaczynają występować u niego delikatne objawy, co wskazuje na to, że wynik testu jest poprawny. Granerud skomentował: „To pokazuje, jak ważne jest, by być ostrożnym. Czuję, że zrobiłem wszystko, co w mojej mocy aby uniknąć zarażenia, ale nadal jest to możliwe”.

Norweg może być jednak spokojny- zwycięstwa w klasyfikacji generalnej nikt mu już raczej nie dobierze. Drugi, Markus Eisenbichler, traci do niego aż 526 pkt. a nadal nie wiadomo, ile tak naprawdę pozostało nam konkursów do zakończenia sezonu.

źródło: VG.no

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s