MŚ w Oberstdorfie – Opseth, Klinec i Takanashi wygrywają treningi!

fot: ringblad.no

Przed chwilą odbył się pierwszy w wykonaniu pań trening na dużej skoczni w Oberstdorfie. Najlepszymi zawodniczkami w poniedziałek zostały Silje Opseth, Ema Klinec oraz Sara Takanashi.

Pierwszą serię treningową rozegrano z 22. belki startowej. Na pierwszej pozycji znalazła się Silje Opseth, która wylądowała na 124 metrze. Wyprzedziła ona dwie słoweńskie skoczkinie, Jerneję Brecl oraz Emę Klinec, które uzyskały kolejno 129.5 i 123 metry. W ścisłej czołówce znalazły się także Katharina Althaus (121 m) i Sara Takanashi ( 121.5 m). Najlepsza z Biało-Czerwonych, Nicole Konderla, uzyskała odległość 106 metrów plasując się przy tym na 25. pozycji.

Po drugiej próbie, którą rozgrywano z 27., 26. oraz 24. belki, na pierwszej pozycji zagościła Ema Klinec. Słowenka uzyskała 133 metry i wyprzedziła triumfującą w pierwszym treningu Opseth (130 m). Kolejne pozycję zajęły: Sara Takanashi z wynikiem 126 m, Daniela Iraschko-Stolz – 124 m oraz Jerneja Brecl ze skokiem na 123 m. Tym razem najlepsza z Polek była Anna Twardosz, która lądowała na 102 metrze i zakończyła trening na 26. miejscu.

Na koniec dzisiejszej rywalizacji zdecydowano się na ustawienie rozbiegu jeszcze wyżej. Wszystkie zawodniczki startowały z 28. pozycji. Po tym trzecim, ostatnim na dzisiaj, skoku najwyżej sklasyfikowana została Sara Takanashi (130.5 m). Japonka zdołała wyprzedzić Danielę Iraschko-Stolz (126 m), a także Nikę Kriznar (127.5 m). I w tej próbie najlepiej z naszych reprezentantek spisała się Anna Twardosz. Uzyskała ona 100 metrów i uplasowała się na 27. miejscu.

Podczas pierwszego skoku upadek zaliczyła jedna z reprezentantek Kazachstanu. Dayana Pekha zdołała jednak wstać o własnych siłach oraz oddała skoki w obu następnych seriach. Z kolei start w treningach całkowicie odpuściła Maren Lundby oraz Marita Kramer. Po drugim skoku z oddania kolejnej próby zrezygnowały Katharina Althaus i zwyciężczyni pierwszej serii Silje Opseth.

Pełne wyniki poniedziałkowych treningów znajdziecie TUTAJ.
 
 

źródło: informacja własna

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s