Podsumowanie miesiąca – luty

Najkrótszy miesiąc w roku za nami, a my zapraszamy na podsumowanie tego, co w świecie skoków działo się przez ostatnich 28 dni!

Pierwsze medale rozdane

Luty był przede wszystkim miesiącem rozpoczęcia MŚ w Oberstdorfie. Pierwsze medale zostały już rozdane. Zmagania rozpoczęły panie. W konkursie indywidualnym Pań na małej skoczni złoty medal zdobyła Ema Klinec. Na drugim miejscu znalazła się Maren Lundby, a na trzecim Sara Takanashi. Mistrzyniami Świata drużynowo na skoczni normalnej zostały reprezentantki Austrii w składzie Iraschko-Stolz, Sorschag, Hoelzl, Kramer. Debiutujące w czempionacie Polki zakończyły rywalizację na 8. pozycji. W konkursie wzięło udział 12 ekip skoczkiń.

W pierwszym indywidualnym konkursie panów złoto wywalczył Piotr Żyła, który wyprzedził Karla Geigera. Trzecie miejsce i brązowy medal przypadły Słoweńcowi Anze Laniskowi. Ogromny awans zanotował w konkursie Halvor Egner Granerud – 16. po pierwszej serii, konkurs zakończył tuż za podium.

Pierwsze podium Andrzeja Stękały!

Andrzej już od jakiegoś czasu pokazywał się z bardzo dobrej strony i kręcił się w okolicy podium, w Zakopanem w końcu udało mu się na nie wskoczyć!

Pechowcy

Podczas, gdy jedni rywalizują o medale, inni przedwcześnie zakończyli sezon. Po słabszych występach spotkało to Andreasa Wellingera, który ma teraz skupić się na treningach i przygotowaniach do przyszłego sezonu oraz Gregora Schlierenzauera. Tym razem zawiniła kontuzja, do której doszło podczas PK w niemieckim Brotterode, gdzie po lądowaniu poczuł ból w kolanie. Schlierenzauer na swoim blogu.

Planu krzyżował też koronawirus. Pozytywny wynik testu uzyskała reprezentantka Włoch – Jessica Malsiner, jeden z członków włoskiego sztabu skoczkiń oraz Zoran Zupancic – trenera Słowenek. Perturbacje związane z wirusem i błędami w testach wykluczyły z konkursów liderkę klasyfikacji generalnej PŚ pań. Marita Kramer przyjechała do Rasnova w żółtym plastronie, potem pojawiły się wątpliwości co do wyniku testu i zawodniczka została skreślona z listy startowej. Po wszystkim okazało się, że test był negatywny. Marita do skandalicznej sytuacji odniosła się w swoich mediach społecznościowych, pisząc, że to straszne stracić pozycję liderki w taki sposób.

Świetne starty Polaków w drugiej lidze

Luty był także miesiącem triumfów Polaków w Pucharze Kontynentalnym, a konkretnie wygranych Stefana Huli i Tomasza Pilcha w Brotterode. Na podium załapał się też Maciej Kot.

Hannah Wiegele triumfuje w PK Pań

W tym sezonie w skład PK Pań weszły tylko dwa konkursy rozegrane na skoczni w Brotterode, w których triumfatorką była Hannah Wiegele. Z dorobkiem 200 pkt. po dwóch wygranych na Inselbergschanze zwyciężyła w całym tegorocznym cyklu. Druga była Ksenia Kabłukowa (120 pkt.), a trzecie w kgeneralce były ex aequo Jerneja Repinc Zupancic oraz Julia Muehlbacher, które zdobyły po 110 pkt.

Festiwal DSQ

Podczas PŚ w Rasnovie Sepp Gratzer zaszalał z dyskwalifikacjami. Tym razem padło na zawodników z czołówki. Najpierw szanse na walkę w finale stracił Markus Eisenbichler. Jeszcze większe emocje wywołała końcówka konkursu. Halvor Egner Granerud cieszył się już z wygranej, jednak kontrola wykazała nieprawidłowy kombinezon i Norweg musiał ustąpić miejsca na podium, a konkurs zakończył bez punktów.

źródło: informacja własna

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s