MŚ w Oberstdorfie – reprezentacja Niemiec wygrywa konkurs drużyn mieszanych!

Za nami rywalizacja drużyn mieszanych na Mistrzostwach Świata w Oberstdorfie. Dziś zdecydowanie najlepsza okazała się być drużyna Niemiec, zaś podium uzupełnili Norwegowie oraz Austriacy.

Zawody rozpoczęły się planowo o godzinie 17:00. Na starcie zmagań pojawiło się 12 drużyn, w tym, po raz drugi historii Mistrzostw Świata, reprezentacja Polski. W pierwszej serii zawodniczki oddawały swoje próby z belki ustawionej na stopniu 18. i 19., zaś mężczyźni z 8. oraz 9. Warunki wietrzne nie ułatwiały oddawania dalekich skoków, jego podmuchy osiągały moc od 0.3 m/s z tyłu skoczni do nawet 1.7 m/s pod narty. Najdłuższy skok w pierwszej serii oddała Austriaczka, Marita Kramer, która skoczyła aż 105.5 m, zaś najdłuższy skok wśród panów oddał Robert Johanson – 100.5 m.

Niespodziewanie po pierwszej serii na prowadzenie wyszła reprezentacja Niemiec, drugie miejsce zajmowała reprezentacja Norwegii, trzecie miejsce zajmowali Austriacy. Reprezentacja Polski plasowała się na półmetku rywalizacji na 6. pozycji. Z występami w serii finałowej pożegnały się reprezentacje Finlandii, Kanady, Rumunii oraz Stanów Zjednoczonych.

Ze względu na niekorzystne warunki w drugiej serii, jury zdecydowało się ustawić belkę dla pań na 24. stopniu, zaś u panów – na 14. Tym razem zawodnicy musiały mierzyć się z mocnymi podmuchami w plecy, osiągającymi ponad 1.3 m/s w plecy. Po pierwszej grupie zdecydowano się podnieść zawodniczkom belkę o jeszcze jeden stopień i panie oddawały skoki z 25. belki, zaś panowie oddawali swoje próby z 15. belki. W serii finałowej najdłuższy skok wśród pań ponownie zanotowała Marita Kramer, która oddała skok na 103 m, zaś wśród panów – Anže Lanišek, który wylądował na 104.5 m.

Ostatecznie najlepsi w zmaganiach drużyn mieszanych okazali się Niemcy, którzy w składzie Katharina Althaus, Markus Eisenbichler, Anna Rupprecht oraz Karl Geiger wyprzedzili o 5.2 punktu drugą reprezentację Norwegii (Opseth, Johansson, Lundby, Granerud) oraz o 14.3 punktu reprezentację Słowenii (Križnar, Pavlovčič, Klinec, Lanišek). Dla reprezentacji Niemiec jest to czwarty z rzędu złoty krążek wywalczony w zmaganiach drużyn mieszanych.

Reprezentacja Polski zajęła ostatecznie 6. miejsce po dobrych skokach naszych reprezentantów:

  • Anna Twardosz – 85 m, 85 m
  • Piotr Żyła – 100 m, 93 m
  • Kamila Karpiel – 78 m, 82 m
  • Dawid Kubacki – 97 m, 103 m

Pełne wyniki możecie znaleźć tutaj: http://medias2.fis-ski.com/pdf/2021/JP/3116/2021JP3116RL.pdf

Źródło: informacja własna, fis-ski.com

Jedna myśl w temacie “MŚ w Oberstdorfie – reprezentacja Niemiec wygrywa konkurs drużyn mieszanych!

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s