Pinkelnig wraca do Austrii!

(Photo:focus-graz.at)

Eva Pinkelnig, austriacka skoczkini narciarska zdecydowała zakończyć swój pobyt na Mistrzostwach Świata w Oberstdorfie i wraca do swojego rodzinnego kraju. Nieudany występ w konkursie indywidualnym.

32- latka na Mistrzostwach Świata w Oberstdorfie w konkursie na normalnej skoczni zajęła dopiero 32 miejsce, skacząc 81 metrów i nie kwalifikując się do serii finałowej, przez co Austriaczka nie zalicza swojego występu na Mistrzostwach do udanych. Eva nie została też powołana do piątkowego konkursu drużynowego, w związku z tym podjęła ona decyzję o powrocie do swojego rodzinnego domu.

Pinkelnig niedawno powróciła do rywalizacji na skoczni, a dokładniej w rumuńskim Rasnovie przed Mistrzostwami Świata, gdzie zajęła miejsca w czołowej dziesiątce. W grudniu zeszłego roku uszkodziła ona śledzionę na treningu, dlatego Austriaczka nie mogła skakać przez długi okres czasu i dopiero do Pucharu Świata wróciła tydzień przed rozpoczęciem się Mistrzostw Świata w niemieckim Oberstdorfie.

Oprócz piątkowego konkursu drużynowego na normalnej skoczni, następne zawody odbędą się już za tydzień, tym razem na skoczni dużej. Kwalifikacje kobiet ruszają już 2 marca.

Źródło: laola1.at