MŚ w Oberstdorfie- Piotr Żyła Mistrzem Świata!

Pierwsze medale Mistrzostw Świata w Oberstdorfie za zmagania indywidualne wsród Panów zostały rozdane! Konkurs na skoczni HS 106 już za nami. Tytuł Mistrza Świata zdobył Piotr Żyła.

Konkurs rozpoczął się z 12. belki, planowo o godzinie 16:30. Na starcie zobaczyliśmy 50 zawodników zakwalifikowanych do konkursu. W pierwszej serii konkursowej upadek zaliczył Eetu Nousiainen po skoku na 88 metrów. Fin opuścił zeskok w asyście służb medycznych. Zachwiane lądowanie miał również środkowy z braci Prevc- Cene. Mocno zachwiał telemark, jednak ustał skok.

Liderem po pierwszej serii był Polak Piotr Żyła po swoim skoku na 105 m. Drugie miejsce zajął Słoweniec Anze Lanisek po skoku na 102,5 m. Trzeci był Ryoyu Kobayashi. Japończyk oddał próbę o odległości 104 m. Top 10 uzupełniali Niemiec Geiger, Polak Kubacki, Niemiec Paschke, Norweg Lindvik, Japończyk Y. Sato, Austriak Hayboeck oraz Norweg Tande. Halvor Egner Granerud zajął miejsce 16., Markus Eisenbichler 14., Kamil Stoch 23. Do drugiej serii konkursowej nie zakwalifikował się między innymi reprezentant Polski Klemens Murańka.

W serii finałowej Kamil Stoch skoczył 96 metrów ze sporymi problemami po lądowaniu. Drugą serię zdominował Piotr Żyła zdobywając tytuł Mistrza Świata! Skoczył na 102,5 m i wyprzedził Karla Geigera (102 m) o 3,6 pkt. Trzecie miejsce na podium przypadło Słoweńcowi Anze Laniskowi po jego skoku na 101 m. Słoweńcowi zabrakło do 1 miejsca 7,3 pkt. W top 10 znaleźli się także H. E. Granerud, D. Kubacki, R. Johansson, M. Hayboeck, B. Pavlovcic, D. A. Tande i S. Kraft.

Polacy zajęli więc następujące pozycje w konkursie:
1. Piotr Żyła (105 m/ 102.5 m)
5. Dawid Kubacki (102 m/ 99 m)
22. Kamil Stoch (96 m/ 96 m)
30. Andrzej Stękała (95 m/ 87.5 m)
36. Klemens Murańka (93 m)

Pełne wyniki konkursu znajdziecie tutaj.

źródło: informacja własna, FIS

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s