MŚ w Oberstdorfie – Halvor Egner Granerud wygrywa kwalifikacje!

Za nami kwalifikacje do konkursu indywidualnego mężczyzn na obiekcie normalnym w Oberstdorfie. Najlepszy okazał się w nich Halvor Egner Granerud, zaraz za nim na „podium” znaleźli się Anze Lanisek i Stefan Kraft.

Seria kwalifikacyjna mężczyzn rozpoczęła się zgodnie z planem o godzinie 20:30. Na starcie pojawiło się 66 zawodników, którzy początkowo oddawali swoje próby z belki ustawionej na 13. stopniu. Po skoku Yukiyi Sato na 104.5 m jury zdecydowało o obniżeniu belki o jeden poziom, jednak przy skokach najlepszej ’10’ zadecydowano o powrocie do belki nr. 13. Warunki wietrzne nie ułatwiały zawodnikom oddawania dalekich skoków, gdyż osiągał on wartość około 0.8 m/s z tyłu skoczni. Później zmienił on kierunek i zaczynał wiać delikatnie pod narty. Bardzo dobrą próbą mógł pochwalić się młody Rosjanin, Danił Sadreew, który oddał skok na 102.5 m.

Ostatecznie seria kwalifikacyjna padła łupem Halvora Egnera Graneruda, który oddał skok na 105.5 metra. Norweg wyprzedził drugiego Anze Laniska (103 m) o 6.7 punktu, zaś zajmujący trzecie miejsce Stefan Kraft (101.5 m) tracił do zwycięzcy 9.8 punktów.

Awans do konkursu wywalczyli wszyscy biało-czerwoni. Najlepszym z Polaków okazał się Kamil Stoch, który zakończył zmagania na 6. pozycji (101 m). Zaraz za nim uplasował się aktualny mistrz świata z normalnej skoczni, Dawid Kubacki (100.5 m).

Pozostałe miejsca biało-czerwonych:

15. Piotr Żyła (97 m)

25. Klemens Murańka (96 m)

29. Andrzej Stękała (95 m)

Dyskwalifikację za nieprzepisowy kombinezon dostał reprezentant Finlandii, Jarkko Määttä. Ze względu na problemy techniczne Dominik Peter zmuszony był oddać swój skok poza kolejnością.

Pełne wyniki kwalifikacji możecie znaleźć tutaj: http://medias2.fis-ski.com/pdf/2021/JP/3114/2021JP3114RLQ.pdf

Źródło: informacja własna, fis-ski.com

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s