MŚ w Oberstdorfie- Austriaczki złotymi medalistkami drużynowo!

zdjęcie: insidethegames

Pierwsze medale drużynowe na Mistrzostwach Świata w skokach narciarskich zostały rozdane! Mistrzyniami Świata na skoczni normalnej zostały reprezentantki Austrii w składzie Iraschko-Stolz, Sorschag, Hoelzl, Kramer. Polki zajęły 8 miejsce w swoim debiucie!

W konkursie wzięło udział dwanaście zespołów Pań. Warto wspomnieć, że start w tych Mistrzostwach to debiut zespołu Pań z Polski w drużynowych zawodach mistrzowskich.

Pierwsza grupa pierwszej serii skoków padła łupem Słowenek. Prowadziły one nad Austriaczkami i Norweżkami. Najlepszy skok oddała Słowenka Nika Kriznar- 98 m. Anna Twardosz oddała próbę o odległości 87,5 metra, a Polski zajmowały wówczas 6. miejsce. Po drugiej grupie na czele dalej utrzymywały się Słowenki, po skoku Speli Rogelj na 93,5 m. Drugie były Austriaczki, trzecie Norweżki. Polki spadły na miejsce siódme po skoku Kingi Rajdy na 77 metr. Po trzeciej grupie zawodniczek na czele wciąż utrzymywały się Słowenki- Ursa Bogataj oddała skok na 91,5 m. Norweżki wyprzedziły jednak Austriaczki. Polki spadły na miejsce ósme.

Najdalszy skok tej serii oddała Marita Kramer skacząc na 102,5 metra, dzięki czemu po pierwszej serii prowadziła kadra Austrii z łączną notą 452,7. Drugie miejsce należało do Słowenii- 531,3 pkt, trzecie do kadry Norwegii- 448,3 pkt. Polki po skoku Kamili Karpiel na 81,5 metra zakwalifikowały się do drugiej serii konkursowej w swoim mistrzowskim debiucie! Uzyskały łączną notę 297,6 pkt. Do drugiej serii konkursowej nie zakwalifikowały się kadry Rumunii, Kanady, USA oraz Finlandii.

Ze względu na techniczne problemy telewizyjne druga seria konkursu rozpoczęła się z nieznacznym opóźnieniem. W pierwszej grupie, reprezentując Polskę, skok oddała Anna Twardosz- 83 m. Polki awansowały na siódmą pozycję. Po wszystkich skokach tej grupy prowadziły Słowenki za sprawą świetnego skoku Kriznar- 106 metrów. Za nimi Austriaczki oraz kadra Norwegii. Po drugiej grupie zawodniczek na czele dalej były Słowenki, u których Rogelj oddała próbę na 96,5 metra. Drugie Austriaczki, trzecie Norweżki. Kinga Rajda oddała skok na 78 metrów, Polki dalej na 7. miejscu. Po trzeciej grupie dalej prowadziły Słowenki- uzbierały one 12 punktów przewagi nad Austriaczkami. Bogataj oddała skok na 97 metr. Trzecie wciąż Norweżki. Joanna Szwab spisała się znacznie lepiej w drugiej serii- oddała skok na 71 metr.

W finałowej grupie ostatniej serii konkursu Kamila Karpiel oddała skok na odległość 82 metrów i Polki skończyły konkurs na siódmej pozycji! Lundby oddała skok na 97,5 metra i zapewniła Norweżkom brązowy medal. Marita Kramer po raz kolejny pokazała formę- oddała skok na 104 metry. Bliżej skoczyła reprezentantka Słowenii- Ema Klinec- 95,5 metra. Austriaczki wyprzedziły Słowenki o 1,4 punkta i zdobyły tytuł Mistrzyń Świata!

1. AUSTRIA (Iraschko-Stolz, Sorschag, Hoelzl, Kramer)
2. SŁOWENIA (Kriznar, Rogelj, Bogataj, Klinec)
3. NORWEGIA (Opseth, Stroem, Bjoerseth, Lundby)

4. JAPONIA
5. NIEMCY
6. RSF
7. POLSKA
8. CZECHY

Pełne wyniki można znaleźć tutaj: https://www.fis-ski.com/DB/general/results.html?sectorcode=JP&raceid=5903#results.

źródło: FIS, informacja własna

Jedna myśl w temacie “MŚ w Oberstdorfie- Austriaczki złotymi medalistkami drużynowo!

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s