MŚ w Oberstdorfie – serie treningowe dla Graneruda

Za nami już czwartkowy oficjalny trening panów przed jutrzejszymi kwalifikacjami. Trzy serie treningowe padły łupem Halvora Egnera Graneruda, który nadal nie wypadł z formy. Norweg trzykrotnie oddał skoki powyżej setnego metra.

Zwycięzca pierwszego treningu, Halvor Egner Granerud pozostawił w tyle swojego rodaka, Roberta Johanssona, oraz Michaela Hayboecka. Halvor osiągnął odległość 103 metrów, podczas gdy Johansson wylądował na 101 metrze. Hayboeck natomiast poszybował na odległość 105 metrów, jednak z belki 14. Obydwaj Norwegowie swoje skoki oddali z belki 12, stąd też przewaga nad Austriakiem.

W drugim treningu Granerud (103 metry) wyprzedził nieznacznie Philippa Aschenwalda (102,5 metra) oraz Keiichego Sato (101 metry). Zawodnicy oddali swoje skoki z 12. belki startowej. Tuż poza podium znalazł się Markus Eisenbichler oraz Daniel Andre Tande.

Granerud nie miał też sobie równych w trzeciej serii treningowej. Skok na odległość 100 metrów dał mu przewagę nad Michaelem Hayboeckiem (101 metrów) i Janem Hoerlem (102 metry). Tuż za nimi uplasowali się Manuel Fettner i Stefan Kraft.

Z szóstki Polaków, podczas obu serii treningowych zaprezentowała się tylko trójka – Jakub Wolny, Klemens Murańka oraz Andrzej Stękała. Pozostała najlepsza trójka, czyli Piotr Żyła, Kamil Stoch, Dawid Kubacki i nie pojawiła się na belce startowej. W składzie na kwalifikacje może pojawić się tylko piątka zawodników.

Kwalifikacje panów odbędą się w piątek, o godz. 20:30. Poprzedzone zostaną serią próbną, rozegraną o godz. 19.

Źródło: informacja własna

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s