MŚ w Oberstdorfie – Ema Klinec mistrzynią świata na małej skoczni!

Dzisiaj rozpoczęły się Mistrzostwa Świata w Oberstdorfie. W konkursie Pań na małej skoczni złoty medal zdobyła Ema Klinec. Na drugim miejscu znalazła się Maren Lundby, a na trzecim Sara Takanashi. Chociaż Polek zabrakło w serii finałowej, konkurs z pewnością dostarczył wiele emocji.

Pierwsza seria rozpoczęła się o godzinie 17. Na starcie zawodów mogliśmy zobaczyć dwie Polki: Kingę Rajdę oraz Annę Twardosz. 36 zawodniczek oddawało skoki z belki 24, a 3 ostatnie z 23. Już na półmetku skoczkinie oddawały dalekie, wręcz rekordowe skoki. Bardzo dobrze wypadła Norweżka Minyan Thea Bjoerseth, która skoczyła 99,5 m, dzięki czemu uplasowała się na wysokiej 5. pozycji po pierwszej serii konkursu. Jako pierwsza barierę 100 m przekroczyła Maren Lundby skokiem na 102,5 m. Jeszcze dalej od Norweżki skoczyły Ema Klinec (105 m), Sara Takanashi (104 m) oraz Marita Kramer, która odległością 109 m ustanowiła nowy rekord skoczni. To ona prowadziła po pierwszej serii, za nią uplasowały się: Ema Klinec oraz Sara Takanashi. Do rundy finałowej nie awansowała żadna z Polek: Kinga Rajda skoczyła 69,5 m przez co zajęła 38. miejsce, a Anna Twardosz skokiem na 83 m wywalczyła 33. pozycję. W pierwszej serii zdyskwalifikowano Sophię Sorschag za nieprzepisowy strój.

Seria finałowa rozpoczęła się od 25. belki startowej, przed ostatnią dziesiątką została obniżona do 24, a ostatnia zawodniczka Marita Kramer skakała z belki 23. W serii finałowej Maren Lundby skoczyła 99,5 m, dzięki czemu awansowała na drugą pozycję. Sara Takanashi skokiem na 100 m utrzymała 3. miejsce. Niestety Marita Kramer nie poradziła sobie z niższą belką, przez co zakończyła zawody na 4. miejscu (98 m). Ema Klinec uzyskując najdłuższą odległość drugiej serii (100,5 m) wygrała dzisiejsze zawody, tym samym stając się mistrzynią świata. Liderka Pucharu Świata Nika Kriznar (95/97 m) zakończyła zawody na 5. pozycji.

A już jutro konkurs drużynowy Pań na małej skoczni.

Pełne wyniki możecie znaleźć tutaj

Źródło: informacja własna

Jedna myśl w temacie “MŚ w Oberstdorfie – Ema Klinec mistrzynią świata na małej skoczni!