MŚ w Oberstdorfie- Kramer najlepsza w serii próbnej!

Seria próbna Pań poprzedzająca kwalifikacje mistrzowskie w Oberstdorfie już za nami! Marita Kramer zdominowała klasyfikację, najlepsza z Polek, Anna Twardosz, zajęła 20. pozycję.

Seria próbna w Oberstdorfie została rozegrana z 24., 22. oraz z 21. belki startowej.

Austriaczka Marita Kramer oddała próbę na 104,5 metra wyprzedzając Słowenkę Emę Klinec, która skoczyła o metr bliżej od niej. Trzecie miejsce zajęła drużynowa koleżanka Klinec- Nika Kriznar. Ta oddała próbę o długości 98 metrów. W pierwszej piątce lokaty zajmowały również Austriaczka Daniela Iraschko-Stolz (103 m) oraz Słowenka Ursa Bogataj (95,5 m).