Przedwczesne zakończenie sezonu dla Schlierenzauera!

Częściowe zerwanie więzadła krzyżowego – ta informacja spowodowała zakończenie tego sezonu dla pechowego austriackiego skoczka, Gregora Schlierenzauera. Daleki skok w Brotterode, zakończony kontuzją kolana.

Złe wieści napływają z austriackich mediów. Gregor Schlierenzauer, utalentowany skoczek został jakiś czas temu przeniesiony do Pucharu Kontynentalnego, w związku z nieudanymi występami w Pucharze Świata. W ubiegły weekend zawody odbyły się w niemieckim Brotterode, na skoczni Inselbergschanze, której rozmiar wynosi 117 metrów. Austriacki zawodnik w serii próbnej oddał tak daleki skok, że telemark już nie wchodził w grę, co poskutkowało złym lądowaniem. Schlierenzauer niestety odczuł to na swoim kolanie, które dawało znaki tuż po skoku. Już wtedy można było się domyśleć, iż stało się coś poważniejszego.

Gregor Schlierenzauer pisze na swoim blogu, że niestety ból ten pojawił się właśnie przez zerwanie więzadła krzyżowego przedniego lewego, które odniósł po dalekim lądowaniu w Brotterode. Wyklucza go to niestety z trenowania na okres 6-8 tygodni, dlatego sezon 2020/2021 zbyt wcześnie kończy się dla 31-latka. Austriak mimo nie zakwalifikowania się do drużyny na Mistrzostwa Świata w Oberstdorfie, chciałby móc startować dalej w Pucharze Kontynentalnym – co przez kontuzję kolana jest teraz niemożliwe. Jednakże będzie on trzymał kciuki za swoją reprezentację, która startuje już w tym tygodniu.

Jedyną dobrą wiadomością dla Schlierenzauera jest to, iż nie będzie on musiał przechodzić operacji.

I My życzymy Gregorowi szybkiego powrotu do zdrowia, jak i powrotu do rywalizacji na skoczniach.

Źródło: informacja własna/gregorschlierenzauer.at

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s