COC Pań w Brotterode – Hannah Wiegele triumfuje w niedzielnym konkursie i całym cyklu

fot.: ssz.at

Finał PK Pań za nami. Zwyciężczynią niedzielnego konkursu i całego cyklu została Hannah Wiegele. W tym sezonie w skład PK Pań weszły tylko dwa konkursy.

Hannah Wiegele już pierwszą serię zakończyła jako liderka. Oddała skok na odległość 110,5 metra i wyprzedzała o 7 punktów Jerneję Repinc Zupancic, która lądowała o dwa metry bliżej. Trzecia na półmetku była Julia Muehlbacher (106 m).

W serii finałowej Wiegele skoczyła 106 metrów i z dużą przewagą wygrała z Ksenią Kabłukową (106 m). Obok nich na podium stanęła Jerneja Repinc Zupancic (104 m).

W rywalizacji nie brały udziału Polki. Pełne wyniki zawodów dostępne tutaj: http://medias2.fis-ski.com/pdf/2021/JP/3106/2021JP3106RL.pdf

Cały konkurs rozegrano z 17. belki startowej, przy dość stabilnych warunkach.

W tym sezonie, ze względu na specyficzną sytuację, konkursy rozegrane w ten weekend były jedynymi wchodzącymi w skład PK Pań. Tym samym cały cykl wygrała Hannah Wiegele, z dorobkiem 200 pkt.po dwóch wygranych na Inselbergschanze. Druga była Ksenia Kabłukowa (120 pkt.), a trzecie w klasyfikacji generalnej były ex aequo Jerneja Repinc Zupancic oraz Julia Muehlbacher, które wywalczyły po 110 pkt.

źródło: informacja własna

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s