Błąd podczas testów na COVID pozbawił Maritę Kramer żółtego plastronu liderki

fot.: insidethegames

Do niedawna Matita Kramer cieszyła się z prowadzenia w klasyfikacji PŚ i była coraz bliżej zdobycia Kryształowej Kuli. Plany zniszczył błąd podczas badań na obecność koronawirusa.

Niejednoznaczny wynik testu na COVID wykluczył liderkę z konkursów w Rasnovie. Tym samym Kramer straciła żółty plastron i cenne punkty klasyfikacji generalnej. Marita Kramer przyjechała do Rasnova jako liderka Pucharu Świata, potem pojawiły się wątpliwości co do wyniku testu i zawodniczka została skreślona z listy startowej. Po wszystkim okazało się, że test był negatywny.

Zawodniczka odniosła się do tej kuriozalnej sytuacji na swoim Instagramie. Kramer nie kryła ogromnego rozczarowania i zawodu spowodowanego błędem.

fot.: Instagram/Marita Kramer

„Kilka słów o moim weekendzie. Ciężkim i trudnym do zrozumienia. Otrzymałam fałszywie pozytywny wynik testu na koronawirusa i nie mogłam wziąć udziału w zawodach pomimo tego, że kolejne wyniki były już negatywne. Utrata żółtego plastronu w taki sposób jest trudna do zrozumienia, ale to niestety część tego zwariowanego sezonu. Mam jednak i dobre wieści: Po raz kolejny otrzymałam negatywny wynik testu, dzięki czemu mogę wziąć udział w mistrzostwach świata w Oberstdorfie. Nie mogę się doczekać. Ostatnie przygotowania w domu i znowu będę mogła skakać, czyli robić to, co daje mi najwięcej frajdy” – napisała Marita Kramer na Instagramie.

źródło: Instagram

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s