PŚ w Rasnovie – konkurs mikstów dla Norwegii

Dziś odbył się ostatni dzień rywalizacji podczas Pucharu Świata w Rasnovie. Konkurs drużyn mieszanych zwyciężyła Norwegia, na podium stanęła również Słowenia i Austria. Polska na siódmym miejscu.

O godz. 9:45 polskiego czasu odbył się konkurs mikstów, pierwszy od 8 lat w ramach Pucharu Świata. Do rywalizacji przystąpiło 9 drużyn: Rumunia, Francja, Rosja, Polska, Niemcy, Austria, Japonia, Słowenia, Norwegia.

W pierwszej serii przez większość czasu równych sobie nie miała Słowenia w składzie Kriznar, C. Prevc, Klinec i Jelar, jednak w czwartej grupie na prowadzenie wysunęła się Norwegia w składzie Lundby, Tande, Opseth i Granerud, która wyprzedziła ostatecznie Słowenię o 9,4 pkt. Na trzeciej lokacie znalazła się Japonia (Maruyama, Y. Sato, Takanashi, R. Kobayashi). Polacy, którzy występowali w składzie: Ania Twardosz, Kamil Stoch, Kamila Karpiel i Dawid Kubacki, po pierwszej serii znaleźli się na 6. pozycji i tracili 48,5 pkt do liderów. Awans do drugiej serii nie udał się jedynie drużynie gospodarzy- Rumunii.

W drugiej serii byliśmy świadkami bardzo ciekawej sytuacji, bowiem po 3 grupach Słowenia i Norwegia znalazły się ex aequo na pierwszym miejscu. Konkurs miał zatem rozsądzić pojedynek Zigi Jelara oraz Halvora Egnera Graneruda. Nikt nie miał raczej wątpliwości, że to Norweg jest faworytem w tej dwójce i faktycznie; Jelar wylądował na 87 m., zaś Granerud na 96,5 m. Ostatecznie zatem rywalizację na Trambulinie Valea Cărbunării zdominowała Norwegia przed drugą Słowenią i trzecią Austrią (Pinkelnig, Tschofenig, Iraschko – Stolz, Fettner).

Polska reprezentacja ostatecznie skończyła konkurs na 7. lokacie, po skokach naszych reprezentantów:

  • Ania Twardosz – 84 m i 83,5 m.
  • Kamil Stoch – 94 m i 95 m.
  • Kamila Karpiel – 82 m i 75,5 m.
  • Dawid Kubacki – 94 m i 95 m.

Pełne wyniki dzisiejszego konkursu można sprawdzić tutaj.

źródło: informacja własna

Jedna myśl w temacie “PŚ w Rasnovie – konkurs mikstów dla Norwegii

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s