COC w Brotterode – Stefan Hula wygrywa sobotni konkurs

Triumf reprezentanta Polski w zawodach Pucharu Kontynentalnego w Brotterode. Na podium stanęli także Markus Schiffner oraz Junshiro Kobayashi.

Przed sobotnim konkursem rozegrane zostały serie próbne – w pierwszej serii triumfował Stefan Hula (114.5 m), a tuż za nim znalazł się Aleksander Zniszczoł (114 m). Druga seria próbna również należała do Stefana Huli (116 m), drugi był Gregor Schlierenzauer (120 m).

Pierwsza z serii konkursowych została rozegrana z 6 belki startowej, a rozpoczęła się skokiem Daniela Morodera na odległość 97 metrów. W dzisiejszych zawodach wystartowało 49 zawodników. Zdyskwalifikowany został Nurshat Turdunzhanov, a na starcie nie pojawił się Gregor Schlierenzauer (prawdopodobnie z powodu kontuzji kolana po jednym ze skoków próbnych). Na półmetku rywalizacji prowadził Stefan Hula, który po skoku na 113 metra wyprzedzał Junshiro Kobayashi (114.5 m) o 0.2 punktu. Trzecia lokata należała do Markusa Schiffnera (113 m). Komplet biało-czerwonych awansował do serii finałowej.

Seria finałowa zakończyła się zwycięstwem Stefana Huli (113 m/ 115.5 m). Drugi był Markus Schiffner (113 m/ 112 m), a trzecie miejsce na podium zajął Junshiro Kobayashi (114.5 m/ 112.5 m). W drugiej serii Thomas Lackner po skoku na 114 metrów zaliczył upadek, przez to ostatecznie zajął 31 miejsce. W drugiej serii nie obyło się bez dyskwalifikacji – tym razem padło na Petera Resingera. Czołową dziesiątkę dopełnili kolejno Sander Vossan Eriksen, Tomasz Pilch, Aleksander Zniszczoł, Maciej Kot, Maximilian Steiner, Lovro Kos oraz Robin Pedersen.

Polacy spisali się dzisiaj następująco:
1. Stefan Hula (113 m/ 115.5 m)
5. Tomasz Pilch (113.5 m/ 111 m)
6. Aleksander Zniszczoł (110 m/ 113.5 m)
7. Maciej Kot (108.5 m/ 110 m)

Pełne wyniki konkursu możecie znaleźć tutaj.

Źródło: informacja własna

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s