PŚ w Rasnovie – Kobayashi zwycięża konkurs indywidualny!

Ryoyu Kobayashi sięga po dzisiejsze zwycięstwo na skoczni w Rumunii! Kamil Stoch staje na drugim stopniu podium, przed trzecim Karlem Geigerem. Kubacki i Żyła w pierwszej dziesiątce. Niespodziewana dyskwalifikacja lidera Pucharu Świata!

Pierwsza seria piątkowego konkursu rozpoczęła się z 13 belki startowej z wiatrem pod narty, w związku z tym skoczkowie mieli odejmowane punkty za korzystniejsze warunki. Podczas rywalizacji jury zdyskwalifikowało Austriaka i Francuza – Eliasa Medweda oraz Valentina Fouberta za nieprzepisowe kombinezony. Po tej serii na pierwszym miejscu znajdowało się dwóch skoczków ex aequo Halvor Egner Granerud z odległością 94 metry oraz Manuel Fettner skacząc 96 metrów, oboje mając tę samą notę – 126.1 punktu. Na trzecim miejscu znajdował się najlepszy z naszych zawodników – Dawid Kubacki, który uzyskał 95.5 metra i tracił 1 punkt do liderów. Kamil Stoch (92.5 m) oraz Piotr Żyła (93 m) uplasowali się w pierwszej dziesiątce, a w sumie do drugiej serii awansowało sześciu naszych zawodników.

Finałową serię zaczęto z 15 belki startowej, jednakże warunki były już nieco gorsze niż wcześniej. Po 20 zawodnikach jury zdyskwalifikowało Markusa Eisenbichlera również za kombinezon. Ostatecznie dzisiejszy konkurs wygrał Ryoyu Kobayashi, który skoczył 98.5 metra i wyprzedził Kamila Stocha o 1.6 punktu. Polak okazał się w konkursie najlepszy z naszych reprezentantów, oddając skok na odległość 97.5 metra. Karl Geiger (96.5 m) stanął na najniższym stopniu podium, po zaskakującej dyskwalifikacji Halvora Egnera Graneruda za nieprzepisowy kombinezon. Lider Pucharu Świata skokiem na 96.5 metra prawie wygrał ten konkurs, jednakże po kontroli został on zdyskwalifikowany.

Polacy ukończyli piątkowy konkurs indywidualny na następujących miejscach:


2. Kamil Stoch (92.5 m / 97.5 m)
4. Dawid Kubacki (95.5 m / 95 m)
5. Piotr Żyła (93 m / 96 m)
16. Klemens Murańka (93 m / 89.5 m)
19. Jakub Wolny (93.5 m / 85.5 m)
22. Andrzej Stękała (90.5 m / 90 m)
31. Paweł Wąsek (89.5 m)

Już jutro konkurs drużyn mieszanych o godzinie 9:45.

Pełne wyniki z dzisiejszego konkursu znajdziecie tutaj.

Źródło: informacja własna.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s