PŚ Pań w Rasnovie- zwycięstwo Sary Takanashi!

fot. apnews.com

Podczas piątkowego konkursu na normalnej skoczni w Rasnovie swoje 60. zwycięstwo osiągnęła Sara Takanashi. Drugie miejsce zajęła Silje Opseth, a trzecie tegoroczna liderka klasyfikacji generalnej- Nika Kriznar. Anna Twardosz ponownie znalazła się w drugiej serii konkursowej.

Pierwsza seria rozpoczęła się od skoku Nicole Konderli oraz Kamili Karpiel. Nicole skoczyła 78,5 m, a Kamila 78, co dało im kolejno 37. i 38. miejsce po pierwszej serii. Obie oddawały swoje próby z 20 belki, jednak po 7 zawodniczkach została ona obniżona na 18. Dyskwalifikację za nieprzepisowy kombinezon jako jedyna otrzymała Yuka Sato. Najdłuższy skok (93 m) oddała Eva Pinkelnig, dzięki czemu po pierwszej serii zajmowała 2. miejsce. Wyprzedziła ją Sara Takanashi swoim skokiem na 92 m. 3. pozycję na półmetku konkursu zajmowała Ema Klinec (90,5 m). Do drugiej serii awansowała tylko jedna Polka- Anna Twardosz, która skokiem na 83 m, wywalczyła 30 pozycję ex aequo z Sofią Tikhanovą (81,5 m).

W drugiej serii skoczkinie skakały z 18., 19. i 20. belki ze względu na zmieniające się warunki. Anna Twardosz oddała skok na 79 m, co dało jej ostatnie, 31. miejsce. Autorką najdłuższego skoku była tym razem Sara Takanashi, która skacząc na 99 m utrzymała najwyższą pozycję i wygrała piątkowy konkurs. Mniej szczęścia miały natomiast Eva Pinkelnig oraz Ema Klimec, które przez skoki na 87 i 90 m wypadły z pierwszej trójki. Eva ostatecznie zajęła 7., a Ema 4. miejsce. Na drugą pozycję awansowała Silje Opseth (97 m), a na trzecią Nika Kriznar (92,5 m).

Pełne wyniki możecie znaleźć tutaj

Źródło: informacja własna

Jedna myśl w temacie “PŚ Pań w Rasnovie- zwycięstwo Sary Takanashi!

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s