PŚ w Rasnovie – Kubacki i Granerud najlepsi w treningach!

Dawid Kubacki triumfuje w drugiej serii treningowej na rumuńskiej skoczni! Lider Pucharu Świata natomiast okazał się najlepszy w pierwszym treningu, czterech Polaków w pierwszej dziesiątce.

Dzisiejsze treningi rozpoczęły się z wiatrem pod narty, dzięki czemu zawodnicy mogli lecieć dziś dalej, przekraczając punkt konstrukcyjny na 90 metrze na skoczni w Rumunii. Granerud i Kubacki okazali się najlepsi w treningach, prezentując swoją wysoką formę przed dzisiejszym prologiem.

W pierwszej serii treningowej na starcie pojawiło się 49 zawodników, którzy swoje skoki na początku oddali z 16 belki startowej, jednakże została ona później obniżona o 1 stopień, ze względu na wiatr pod narty. Nicolae Sorin Mitrofan rozpoczął tę serię treningową, skacząc na 77 metr. Triumfatorem pierwszego treningu został lider Pucharu Świata – Halvor Egner Granerud lecąc na 93.5 metr i wyprzedzając o 2.8 punktów drugiego Dawida Kubackiego (93 m), a za nimi uplasował się Cene Prevc (95.5 m). Drugim najlepszym z Polaków był Paweł Wąsek z lokatą 9 (94 m), a tuż za nim znalazł się Jakub Wolny na miejscu 10 (92 m).

Druga seria rozpoczęła się odpowiednio z 15 belki startowej, a zwycięzcą tej serii został nasz reprezentant, Dawid Kubacki. Polak oddał skok na odległość 100 metrów, co dało mu 7.3 punkty przewagi nad drugim Halvorem Egnerem Granerudem (96 m), a podium uzupełnił jego kolega z drużyny, Robert Johansson (96.5 m), tracąc do lidera już 8 punktów. Czterech Polaków znalazło się w pierwszej dziesiątce, a cała nasza reprezentacja w drugiej serii zajęła miejsca kolejno:

  • 1. Dawid Kubacki (100 m)
  • 4. Kamil Stoch (91 m)
  • 5. Piotr Żyła (94 m)
  • 6. Andrzej Stękała (94.5 m)
  • 12. Jakub Wolny (95.5 m)
  • 14. Klemens Murańka (97 m)
  • 32. Paweł Wąsek (91 m)

Dzisiejszy prolog już o godzinie 14:30.

Pełne wyniki z treningów możecie zobaczyć tutaj.

Źródło: informacja własna.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s