PŚ Pań w Rasnovie – Nika Kriznar najlepsza w kwalifikacjach!

fot.: fis-ski.com

Przed chwilą zakończyły się kwalifikacje pań poprzedzające zmagania indywidualne w rumuńskim Rasnovie. Jak poradziły sobie zawodniczki i jak wypadły podopieczne Łukasza Kruczka? Zapraszamy na relację!

Ze względu na panującą pandemię koronawirusa, wiele krajów-organizatorów było zmuszonych do odwołania zawodów Pucharu Świata dla pań, przez co ich kalendarz znacznie się uszczuplił. Z pomocą zawodniczkom przyszli organizatorzy zmagań w Rasnovie, którzy postanowili dodać do kalendarza drugi konkurs indywidualny. Na starcie kwalifikacji pojawiło się 55 zawodniczek. Ze względu na przedłużający się trening, zmagania w tej serii rozpoczęły się z drobnym opóźnieniem. Zawodniczki ruszały z belki ustawionej na 23. stopniu. W trakcie trwania serii kwalifikacyjnej wiatr często zmieniał swój kierunek i siłę, co z pewnością nie ułatwiało zawodniczkom oddawania dalekich skoków.

Ostatecznie w kwalifikacjach triumfowała Nika Kriznar, która skoczyła 96 m i o 5.2 punkta wyprzedziła drugą Silje Opseth (91 m) oraz o 5.7 punkta Maren Lundby (93.5 m). Awans do konkursu wywalczyły dwie Polki – zajmująca 34. miejsce w kwalifikacjach Kamila Karpiel oraz 36. Anna Twardosz.

Ze względu na nieprzepisowy kombinezon zdyskwalifikowana została Słowenka, Spela Rogelj. Na starcie nie pojawiła się również liderka Pucharu Świata, Austriaczka Marita Kramer, która otrzymała niejednoznaczny wynik testu na obecność koronawirusa.

Pełne wyniki możecie znaleźć tutaj: http://medias2.fis-ski.com/pdf/2021/JP/3084/2021JP3084RLQ.pdf

Źródło: informacja własna

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s