Skocznie PŚ – Rasnov

Trambulina Valea Cărbunării – specyficzna nazwa, prawda? Niczym wyjęta z historii o hrabim Drakuli, zamieszkującym tereny Rumunii. Jednak jest to tylko nazwa kompleksu skoczni narciarskich w Rasnovie.

Punkt konstrukcyjny największej ze skoczni znajduje się na 90 metrze, a jej rozmiar to 97 metrów. To właśnie na tej skoczni rozegrane zostaną zawody PŚ w najbliższy weekend (jeśli dojdą do skutku, bo z pogodą i Rumunią nigdy nic nie wiadomo). Aktualnymi rekordzistami skoczni są Gregor Schlierenzauer, Constantin Schmid oraz Stefan Kraft. Cała trójka ustanowiła rekord dnia 22.02.2020 roku, skacząc na odległość 103 metry. Co ciekawe, zaledwie dwa dni wcześniej Markus Eisenbichler skoczył tam 101 metrów, co również było rekordem.

Letnim rekordzistą tego obiektu jest natomiast aktualny wicelider Pucharu Świata, Karl Geiger, który ustał odległość 99 metrów podczas zawodów Letniego Grand Prix w 2018 roku.

Do kompleksu należą także trzy mniejsze skocznie, których punkty konstrukcyjne położone są następująco na 64, 35 i 18 metrze. Ich rozmiary to odpowiednio 71, 38 i 18 metrów. Na skoczniach tego kompleksu rozgrywano także Zimowy Olimpijski Festiwal Młodzieży Europy (5-krotnie), zawody z cyklu FIS Cup (także 5-krotnie) i również 5-krotnie Mistrzostwa Rumunii w skokach narciarskich.

Źródło: informacja własna

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s