PŚ w Zakopanem – prolog dla Dawida Kubackiego

Dziś ostatni dzień rywalizacji w Zakopanem. Prolog przed konkursem padł łupem Dawida Kubackiego, na podium znaleźli się także Robert Johansson oraz Anze Lanisek.

Pierwotnie przed konkursem miały zostać rozegrane kwalifikacje, jednak na liście startowej znajdowało się jedynie 50 zawodników (zabrakło czterech Polaków z wczorajszego konkursu oraz Daikiego Ito), zatem organizatorzy zdecydowali się na rozegranie prologu.

Choć zawodników miało być 50, ostatecznie na starcie pojawiło się ich jedynie 48- zabrakło kontuzjowanego Jana Hoerla oraz Thomasa Aasena Markenga. Skoku nie oddał też Kevin Maltsev, gdyż został zdyskwalifikowany jeszcze przed swoją próbą.

Prolog o puchar TVP, bo tak został nazwany, był rozgrywany z 18. belki startowej, aż do fenomenalnego skoku Dawida Kubackiego, który poszybował na odległość 140m. Zaraz po tym belka została obniżona i nikt nie był już w stanie pokonać Polaka, który tym samym wygrał 3 tys. franków szwajcarskich.

Warunki panujące na skoczni nie były idealne- wielu zawodników miało dodawane nawet ponad 20pkt rekompensaty za wiatr. Dotyczyło to przede wszystkim czołówki stawki- Kamil Stoch, Markus Eisenbichler i Halvor Egner Granerud zakończyli rywalizację dopiero w trzeciej dziesiątce.

Pozostali Polacy spisali się naprawdę dobrze, gdyż wszyscy zmieścili się w 1. trzydziestce rywalizacji. Oto ich miejsca:

  • Dawid Kubacki (140m)- 1. lokata
  • Andrzej Stękała (126,5m)- 5. lokata
  • Klemens Murańka (130m)- 7. lokata
  • Jakub Wolny (127,5m)- 17. lokata
  • Kamil Stoch (118m)- 22. lokata
  • Piotr Żyła (119,5m)- 25. lokata
  • Paweł Wąsek (119m)- 30. lokata

A pełne wyniki można sprawdzić tutaj.

źródło: informacja własna

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s