PŚ w Zakopanem – pierwsze podium Andrzeja Stękały!

Za nami kolejny już w tym sezonie konkurs PŚ w Polsce. Podczas rywalizacji w Zakopanem swojego pierwszego podium doczekał się w końcu Andrzej Stękała, który jest objawieniem polskiej kadry w tym sezonie. Polak przegrał jedynie 0,3pkt z Ryoyu Kobyashim. Podium uzupełnił Marius Lindvik.

O godz. 16:00 rozpoczęła się rywalizacja podczas pierwszego konkursu tego weekendu. Pomimo, że kibiców na trybunach zabrakło, to jednak atmosfera podczas konkursów w Zakopanem zawsze jest wyjątkowa. Ostatecznie samego dopingu także nie brakło, bo mimo że na trybuny fani wejść nie mogli, to na ulicach pod skocznią było ich naprawdę sporo.

Po pierwszej serii prowadził niepokonany w tym sezonie Halvor Egner Granerud (139m), zaraz za nim, bo jedynie 0,5pkt, znalazł się Bor Pavlovcic (137m), zaś podium uzupełniał… Andrzej Stękała ze skokiem na odległość 137m i stratą 4pkt do lidera. Jednak to na tyle z dobrych informacji na temat Polaków. Z jedenastu startujących reprezentantów jedynie trzech, poza Andrzejem Stękałą, zdołało się zakwalifikować do drugiej serii:

  • Piotr Żyła (132m)- 14 lokata
  • Dawid Kubacki (132m)- 15 lokata
  • Kamil Stoch (127,5m)- 26 lokata

Do niespodzianek pierwszej serii z pewnością można zaliczyć dyskwalifikację Daniela Hubera z Austrii oraz wspaniały występ innego Austriaka- Ulricha Wohlgenannta, objawienia ostatnich konkursów Pucharu Kontynentalnego, który po skoku na 133,5m zajmował 12. miejsce.

Druga seria ułożyła się dla nas znacznie pomyślniej niż pierwsza. Wszyscy nasi reprezentanci znacząco podnieśli swoje pozycje, bo ostatecznie kończyli rywalizację na poniższych lokatach:

  • Piotr Żyła (134,5m)- 8
  • Dawid Kubacki (131m)- 11
  • Kamil Stoch (132m)- 20

Jednak to dopiero początek niespodzianek. Po swoim skoku Andrzej Stękała był 2. co z początku nie dawało wielkich nadziei na podium, jednakże zarówno Halvor Egner Granerud (129m) i Bor Pavlovicic (130m) nie zdołali utrzymać swoich pozycji i ostatecznie ukończyli rywalizację na 7. i 5. miejscu. Dało to Polakowi pierwsze w karierze indywidualne podium w zawodach Pucharu Świata. Co więcej, do 1. pozycji zabrakło mu jedynie 0,3pkt! Wygrał Ryoyu Kobayashi, zaś podium uzupełnił Norweg- Marius Lindvik.

Pełne wyniki dzisiejszego konkursu można sprawdzić tutaj.

Klasyfikację generalną tutaj, a klasyfikację Pucharu Narodów tutaj.

źródło: informacja własna

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s