PŚ w Zakopanem – kwalifikacje dla Roberta Johanssona.

Piątkowe kwalifikacje do PŚ w Zakopanem zastępującego zawody w Chinach już za nami. Pierwsze miejsce zajął w nich Robert Johansson. Jak poszło innym zawodnikom?

Seria kwalifikacyjna rozpoczęła się o godzinie 16:00 i trwała około godziny. Wszyscy skoczkowie oddawali próby z 13. belki startowej. Warunki były zmienne- zwłaszcza, jeśli chodzi o wiatr. Największa ilość odjętych punktów za warunki wyniosła -10,5 pkt (Tomasz Pilch), a największa ilość dodanych- 8,9 pkt (Andrzej Stękała).

W kwalifikacjach wzięło udział zawodników 54 zawodników. Na liście startowej było ich 55, nie startował jednak Japończyk Daiki Ito- obok jego nazwiska znalazł się symbol DNS. Do konkursu nie zakwalifikowało się więc 4 skoczków. Byli to Włoch Insam, Kazach Tkachenko, Norweg Markeng oraz Estończyk Maltsev.

Najdalszą próbę na Wielkiej Krokwi oddał Norweg Robert Johansson. Oddał on skok o długości 137 metrów i zyskał tym samym łączną notę 134 pkt. Uplasowany na drugiej pozycji, kolejny Norweg- Halvor Egner Granerud tracił do kolegi z drużyny aż 6,4 pkt. Skoczył on na 133 metr. Trzecie miejsce zajął Austriak Stefan Kraft- ten przegrał z Granerudem o zaledwie 0,6 pkt po skoku na 130.5m.

W czołowej dziesiątce znaleźli się również: Simon Ammann (131m), Andrzej Stękała (126m), Kamil Stoch (131m), Klemens Murańka (131,5m), Yukiya Sato (131m), Naoki Nakamura (132m) oraz Piotr Żyła (131m).

Pozostali reprezentanci Polski zajęli następujące pozycje:

17. Tomasz Pilch;

32. Stefan Hula;

44. Maciej Kot;

45. Aleksander Zniszczoł i Paweł Wąsek;

47. Jakub Wolny.

Wszyscy Polacy zakwalifikowali się więc do konkursu indywidualnego.

Pełne wyniki kwalifikacji: http://medias2.fis-ski.com/pdf/2021/JP/3271/2021JP3271RLQ.pdf.

źródło: FIS, informacja własna

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s