Mistrzostwa Świata Juniorów w Lahti – podsumowanie 3. dnia

źródło: Olympiazentrum Vorarlberg

Dziś odbyły się ostatnie konkursy w ramach tegorocznych Mistrzostw Świata Juniorów w Lahti. W rywalizacji drużynowej zarówno u Pań jak i Panów Austria nie miała sobie równych.

O godz. 15:00 polskiego czasu rozpoczęła się seria próbna Panów, a zaraz po niej odbył się konkurs drużynowy, w którym brało udział w sumie 12 drużyn: Austria, Słowenia, Rosja, Norwegia, Francja, Japonia, Włochy, Niemcy, Finlandia, Czechy, USA i Rumunia. Niestety ponownie zabrakło Polaków, którzy odbywają kwarantannę.

Rywalizację bezsprzecznie wygrali Austriacy w składzie: David Haagen, Daniel Tschofenig, Elias Medwed i Niklas Bachlinger. Prowadzili oni już po pierwszej serii z przewagą 42pkt nad drugą Słowenią (Zak Mogel, Jan Bombek, Rok Masle, Jernej Prescenik) i 45,4pkt nad trzecią Rosją (Ilya Mankov, Maksim Kolobov, Danil Sadreev, Mikhail Purtov).

Do drugiej serii nie udało się awansować Finom, Czechom, Amerykanom oraz Rumunom.

Choć Norwegowie, którzy byli na 4. lokacie po pierwszej serii, walczyli dzielnie, to ostatecznie czołowa trójka pozostała niezmienna. Konkurs wygrała Austria, powiększając tylko swoją przewagę nad Słowenią do 71,5pkt, a podium uzupełniła Rosja. Wyniki te nie są raczej zbyt wielkim zaskoczeniem, bo to właśnie te nacje były typowane do walki o medale.

Dokładne składy i wyniki wszystkich drużyn można sprawdzić tutaj.

O 17:10 rozpoczęła się za to seria próbna Pań, a zaraz po niej konkurs, w którym brało udział 10 nacji: Austria, Rosja, Słowenia, Japonia, Niemcy, Polska, Norwegia, Włochy, USA, Finlandia.

Ostatecznie najlepsze okazały się Austriaczki w składzie: Hannah Wiegele, Vanessa Moharitsch, Julia Muehlbacher i Lisa Eder, które wyprzedziły drugie Rosjanki (Anna Shpyneva, Aleksandra Barantceva, Anastasiia Subbotina i Irma Makhinia) o 54,9pkt. Podium uzupełniły Słowenki w skałdzie: Nika Prevc, Nika Vetrih, Jerneja Repinc Zupancic i Jerneja Brecl.

Polki w składzie:

  • Anna Twardosz (87m i 88m)
  • Nicole Konderla (84,5m i 79m)
  • Wiktoria Przybyła (79,5m i 77m)
  • Kamila Karpiel (83m i 81,5m)

po pierwszej serii uplasowały się na 5. lokacie, jednak ostatecznie zakończyły rywalizację na 6. pozycji.

Dokładne składy i wyniki wszystkich drużyn można sprawdzić tutaj.

źródło: informacja własna, FIS Ski

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s