Raw Air odwołany!

fot.: de.lillehammer.com

Norwescy organizatorzy poinformowali, iż w obecnym sezonie niemożliwe będzie przeprowadzenie zawodów w ramach cyklu Raw Air. Powodem jest trwająca na świecie pandemia koronawirusa oraz dotykające kraj fiordów restrykcje.

Tej zimy najlepsi skoczkowie nie pojawią się w Norwegii, by walczyć o zwycięstwo w nowo powstałym turnieju Raw Air. Organizatorzy starali się robić wszystko, aby ich turniej zyskał jak największy prestiż oraz aby możliwe było przeprowadzenie zawodów w planowanym przez nich terminie. Turniej miał rozpocząć się 12 marca zmaganiami w Oslo, następnie zawodnicy mieli rywalizować w Lillehammer, Trondheim oraz na mamuciej skoczni w Vikersund. Panie zaś miały ze sobą rywalizować w trzech pierwszych miastach.

Ze względu na fakt, iż kalendarz Pucharu Świata pań został bardzo skurczony przez pandemię koronawirusa, Norwegowie zapowiadali, iż panie zyskają dodatkowe zawody w Lillehammer. Zawody te początkowo miały odbyć się w dniach 12-14 lutego, jednak szybko zostały anulowane ze względu na krajowe restrykcje. Norwegowie nie poddawali się jednak i kilka dni temu oznajmili, iż dodali do turniejowego kalendarza dwa nowe konkursy, które miały się odbyć 13 oraz 15 marca. Niestety, i te zawody nie dojdą do skutku.

Głównym powodem odwołania turnieju był nakładany na zawodników obowiązek kwarantanny oraz zamknięcie granic kraju do co najmniej końca lutego.

Jak poinformowały norweskie władze, odwołane zostały wszystkie planowane na ten sezon zawody rangi FIS.

Źródło: informacja własna, dagbladet.no

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s