Mistrzostwa Świata Juniorów w Lahti – podsumowanie 2. dnia

źródło: Norges Skiforbund

Dziś odbyły się pierwsze konkursy podczas tegorocznych Mistrzostw Świata Juniorów. Konkurs Pań zdominowała Norweżka Thea Minyan Bjoerseth, zaś wśród Panów dominował Niklas Bachlinger.

W dniu dzisiejszym (czwartek, 11.02) odbyły się pierwsze konkursy w ramach MŚ Juniorów w Lahti. Co prawda pierwsza rywalizacja Pań miała odbyć się już wczoraj, jednak została ona przeniesiona i rozegrana dzisiaj rano.

Konkurs został rozegrany na skoczni Salpausselka o K90 i HS100. Rywalizację bezsprzecznie wygrała Thea Minyan Bjoerseth z Norwegii. Urodzona w 2003r. zawodniczka poszybowała na odległość 98m i 92m i wyprzedziła drugą Josephine Pagnier z Francji aż o 20,5pkt. Podium uzupełniła Jerneja Brecl ze Słowenii.

Do niespodzianek podczas konkursu z pewnością można zaliczyć dyskwalifikację rosyjskiej zawodniczki- Irmy Machini.

Polki też odegrały dość znacząco rolę w konkursie. Piąta po pierwszej serii Anna Twardosz ostatecznie ukończyła rywalizację na 8. miejscu z odległościami 85m i 84m. Kamila Karpiel była 17 ( 81,5m i 78m) a Nicole Konderla 23 ( 74,5m i 77,5m). Wiktoria Przybyła, która niestety nie zdołała zakwalifikować się do drugiej serii, zakończyła rywalizację na 31. lokacie.

Pełne wyniki dzisiejszego konkursu można sprawdzić tutaj.

O godz. 17:00 polskiego czasu został rozegrany także konkurs Panów, również na skoczni K90 i HS100. Niestety, tak jak donosiłyśmy już wczoraj, w konkursie zabrakło reprezentantów Polski. Pozytywny wynik na covid19 uzyskał Kacper Juroszek, co wyeliminowało z rywalizacji całą naszą kadrę.

Konkurs zdominowali Austriacy, gdyż w pierwszej czwórce było ich aż 3. Nie było to jednak dużym zaskoczeniem, gdyż byli oni faworytami tych zawodów. Zwyciężył Niklas Bachlinger, który skoczył na odległość 96m i 95,5m. Zaraz za nim uplasował się jego rodak, David Haagen z dokładnie takimi samymi odległościami i stratą jedynie 0,6pkt. Podium uzupełnił chyba najbardziej rozpoznawalny z całej stawki Dominik Peter, który ma już dość pokaźny staż w Pucharze Świata. Szwajcar prowadził po pierwszej serii i skoku na 97,5m jednak ostatecznie po skoku na 95m w drugiej rundzie zakończył rywalizację na 3. lokacie.

Wyniki całego konkursu można sprawdzić tutaj.

Jutro natomiast odbędzie się rywalizacja drużynowa zarówno Panów (godz. 15:00) jak i Pań (godz. 17:10).

źródło: informacja własna, FIS Ski

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s