Mistrzostwa Świata Juniorów w Lahti – Podsumowanie 1. dnia

grafika: MŚJ Lahti 2021

Tegoroczne Mistrzostwa Świata Juniorów nabierają rozpędu. We wtorek w Lahti zobaczyć można było treningi Pań i Panów.. A już jutro rozdane zostaną pierwsze medale MŚJ 2021!

We wtorek, wsród Panów, na skoczni HS100 w Lahti najlepszy okazał się być Ren Nikaido. Japończyk doskoczył do 90 metra. Za nim miejsca zajmowali kolejno Dominik Peter, Jernej Presecnik, Mark Hafnar i Benjamin Oestvold. W drugiej serii treningowej to jednak Bendik Jakobsen Heggli okazał się być numerem jeden po swoim skoku na 98 metrów. Za nim uplasowali się Danil Sandreev, Mikhail Purtov, Arttu Pohjola oraz Rok Masle. Pełne wyniki serii treningowej Panów: http://medias1.fis-ski.com/pdf/2021/JP/3261/2021JP3261RLT.pdf.

We wtorek 9 lutego swoje pierwsze skoki na skoczni MŚJ oddały również skoczkinie. Treningi rozpoczęły się o godzinie 18:00 czasu lokalnego. Najlepiej poradziła sobie Słowenka Jerneja Brecl urodzona w 2001 roku, skacząc na 94 i 98 metrów. W seriach treningowych nie oglądaliśmy reprezentantek Francji, Czech (narty Czeszek utknęły na lotnisku w Monachium) oraz skoczkini z Austrii- Lisy Eder. Polki zajęły następujące miejsca- Anna Twardosz 15. i 6., Kamila Karpiel 19. i 23., Nicole Konderla 29. i 26., Wiktoria Przybyła- dwa razy miejsce 34. Pełne wyniki serii treningowej Pań można znaleźć klikając w ten link: http://medias3.fis-ski.com/pdf/2021/JP/3260/2021JP3260RLT.pdf.

Pragniemy przypomnieć, że w dniu wczorajszym Komitet Organizacyjny Mistrzostw Świata Juniorów w Narciarstwie Klasycznym 2021 wydał oficjalny komunikat na temat pozytywnego wyniku na obecność koronawirusa u jednego z polskich zawodników wystawionych do mistrzowskiej kadry. Skoczek, którego test wrócił pozytywny- jak się okazuje Kacper Juroszek, o czym poinformował Adam Małysz, został poddany dziesięciodniowej izolacji. Jego kadrowi koledzy, ze względu na kontakt z zakażonym zostali wysłani na kwarantannę. Kadra spędzi okres kwarantanny na terenie Finlandii. Na tegorocznych MŚJ zabraknie więc kadry Polski, pierwszy raz od roku 1982, kiedy nie startowali w Murau ze wzlędu na trwający wówczas w kraju stan wojenny.

Poza Polakami na starcie wtorkowych treningów zabrakło również kadry Austrii, w tym kandydatów na bardzo wysokie miejsca w mistrzowskich zmaganiach. Słyszy się bowiem, że Tschofenig, Bachlinger czy Medwed mogą zdecydowanie liczyć się w walce o medale w kolejnych dniach! Sprzęt Austriaków nie zdążył dotrzeć do Finlandii na czas, stąd DNS-y przy ich nazwiskach na listach startowych. Zdecydowanie warto jednak zwrócić uwagę na ich próby przy okazji kolejnych skoków. We wtorek na skoczni nie zobaczyliśmy również reprezentanów Ukrainy w składzie Anton Korchuk i Yurii Yaniuk.

W dniu dzisiejszym tj. środa 10.02.21 nie zaplanowano żadnych serii treningowych dla Panów; miał odbyć się również konkurs Pań, jednak został on przeniesiony na czwartkowy poranek.

Program zawodów na jutro- czwartek 11.2.2021 (w godzinach czasu polskiego):

8:00 Seria próbna Pań
8:45 Konkurs indywidualny Pań
16:00 Seria próbna Panów
17:00 Konkurs indywidualny Panów

źródło: informacja własna

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s