Zapomniane skocznie – Tenguyama

Dzisiaj zapraszamy Was na następną skocznię z cyklu „Zapomniane Skocznie”. To kolejny obiekt, który znajduje się w Japonii, na dobrze nam znanym półwyspie Hokkaido – tym samym, gdzie słynne Sapporo i skocznia Okurayama. Tym razem, dwie skocznie, których parametry Wam przybliżymy to Tengu-Yama.

Historia dwóch skoczni w japońskim Otaru sięga 1926 roku, kiedy to Kita Akira, czyli Biznes znajdujący się na Morzu Pólnocnym postanowił je wybudować. Punkt K jednej z nich skoczni znajduje się na 90 metrze, a jej rekordzistą jest Masakatsu Asari (105 metra) z 1970 roku. Punkt K drugiej z nich – na 60 metrze. Rekord ustanowił tam Yukio Kasaya (68 metra) w 1969r.

foto: skisprungschanzen.com

Pierwszymi zawodami okazały się Mistrzostwa Studentów. Po nich nadszedł czas na zawody krajowe, również mistrzostwa, w latach 1958, 1969 i 1970. Na Tengu-Yamie zorganizowano także Zimowy Narodowy Festiwal Sportu, i to aż trzykrotnie – w 1952, 1962 i 1980.

foto: skisprungschanzen.com

Skocznie te nie posiadały igielitu, zresztą obie zostały wyburzone w 1999r, a ich aktualny status to zdemontowane. Należały one do klubu narciarskiego Otaru Ski Club.

Źródło: informacja własna/skisprungschanzen.com

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s