Podsumowanie Fis Cup Panów w Lahti

fot. zueriost.ch

W ubiegły weekend (6-7 luty) w Finlandii na małej skoczni Salpausselkä odbyły się konkursy Fis Cup. Dla zawodników były one próbą generalną przed Mistrzostwami Świata Juniorów. Sobotnie zawody wygrał Hannes Landerer, a niedzielne Dominik Peter. A jak wypadli pozostali zawodnicy?

6.02

Na starcie pojawiło się aż 83 zawodników, w tym 5 Polaków: Adam Niżnik, Arkadiusz Jojko, Kacper Juroszek, Mateusz Gruszka oraz Jan Habdas. Z bardziej znanych nazwisk mogliśmy zobaczyć: Stefana Hubera, Clemensa Aignera czy Giovanni Bresadola. Konkurs rozpoczął się o 18.00 i przebiegał sprawnie,wszyscy zawodnicy startowali z 14 belki. Tylko jednemu z naszych reprezentantów udało się wywalczyć awans do drugiej serii- Jan Habdas uzyskał 91m, co dało mu 28 miejsce po pierwszej serii. Pozostali Polacy zajęli kolejne miejsca: 34. Arkadiusz Jojko, 40. Mateusz Gruszka, 49. Kacper Juroszek, 51. Adam Niżnik.

Najdłuższe skoki oddali: Hannes Landerer (98m), Stefan Huber (98,5m) oraz Dominik Peter (99,5m), który prowadził po pierwszej serii. Drugi był Stefan Huber, a ostatnie miejsce podium uzyskał Landerer.

W drugiej serii mogliśmy być świadkami aż 5 skoków 98 i 99 metrowych, co sprawiło, że w czołówce nastąpiły dość duże rotacje. Jan Habdas skokiem na 92 metry poprawił swoją lokatę o dwie pozycje, a Stefan Huber przez skok na 96 metrów spadł na 5 miejsce, co sprawiło, że Maximilianowi Ortnerze udało się wskoczyć na podium. Na drugim miejscu stanął Dominik Peter (99m w drugiej serii), a na najwyższym stopniu- Hannes Landerer, który skoczył ponownie na 98 metr.

7.02

W niedzielę zawody zaczęły się nieco wcześniej, już po 16 mogliśmy oglądać pierwszych zawodników. Tym razem skoczkowie oddawali swoje próby z 13 belki. Pierwszy seria okazała się dla nas szczęśliwsza niż sobotnia, gdyż dwóch Polaków awansowało do drugiej serii: Mateusz Gruszka skoczył 91,5m, co dało mu 26 pozycję ex aequo z Arkadiuszem Jojko, który skoczył 90m. Pozostali Polacy zajęli miejsca: 37. Jan Habdas (89m), 38. Kacper Juroszek (89,5m), a dopiero 53.miejsce zajął Adam Niżnik (84m) ex aequo z Maximilianem Lienherem.

W niedzielnych zawodach dobrze wypadali czołowi zawodnicy z sobotniego konkursu: po pierwszej serii prowadził Maximilian Ortner (95,5m) przed Hannesem Landererem (94,5m) oraz Dominikiem Peterem (93,5m). Mniej szczęścia miał Fin Onni Kasperi Siven, który został zdyskwalifikowany.

W drugiej serii również pojawiły się dyskwalifikacje. Tym razem przydarzyło się to Norwegowi Erikowi Leander Fystro oraz Rosjaninowi Mikhailowi Purtovi. Mateusz Gruszka skokiem na 85,5m zajął ostatecznie 27 miejsce, a Arkadiusz Jojko skacząc 88,5m utrzymał 26 pozycję.

Najdłuższy skok w drugiej serii oddał Dominik Peter (97,5m), co sprawiło, że wygrał niedzielne zawody. Tuż za nim uplasował się Maximilian Ortner (94m) oraz Zak Mogel, który skokiem na 97m z 7 pozycji po pierwszej serii awansował na 3. Z tego też powodu Hannes Landerer (94m) ostatecznie skończył na 4 pozycji.

W klasyfikacji generalnej Fis Cup wciąż prowadzi Stefan Huber, a za nim 5 rodaków: Maximilian Ortner, Niklas Bachlinger, Clemens Aigner, Elias Medwed, Stefan Rainer.

Kolejne zawody Fis Cup odbędą się 20 i 21 lutego w Villach.

Pełne wyniki możecie znaleźć tutaj

Źródło: informacja własna

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s