PŚ Pań w Hinzenbach – kolejny triumf Sary Takanashi!

fot: redbull.com

Ostatni, niedzielny konkurs w Hinzenbach właśnie dobiegł końca. Takanashi po raz kolejny znalazła się na najwyższym stopniu podium!

Pierwsza seria konkursowa została przeprowadzona z 13 oraz 15 belki startowej. Na półmetku rywalizacji na pozycji lidera po raz kolejny znalazła się Sara Takanashi, która w pierwszej serii zawodów uzyskała 89 metrów. Na drugiej pozycji znalazła się Silie Opseth. Norweżka oddała skok na 85.5 metra i straciła 1.5 punktu do liderki. Trzecie miejsce zajęła Nika Kriznar. Ona z kolei wylądowała na 97 metrze. Miejsca w TOP5 zdobyły dwie norweskie zawodniczki, Eirin Maria Kvandal (89.5 metra) oraz Maren Lundby (89 metrów). Jedyna reprezentantka Polski podczas konkursu – Kinga Rajda – ukończyła rywalizację na 32. pozycji.

Runda finałowa odbywała się z 14 belki. Po skoku Kvandal została jednak obniżona o jeden stopień. Dzięki dwóm równym skokom na prowadzeniu utrzymała się Takanashi. Reprezentantka Japonii tym samym odniosła swoje 59. zwycięstwo w karierze! 3.1 punktu za nią znalazła się Nika Kriznar. Słowenka drugą próbę wylądowała na 87 metrze. Podium uzupełniła Silje Opseth (85.5 metra). Eirin Kvandal po skoku na 89.5 m zaliczyła groźnie wyglądający upadek i opuściła zeskok na noszach.