PŚ w Klingenthal – Granerud wygrywa w dzisiejszym konkursie!

Norweg Halvor Egner Granerud po raz kolejny wygrywa konkurs, tym razem na niemieckiej skoczni w Klingenthal! Kamil Stoch i Bor Pavlovcic na podium, Piotr Żyła drugim najlepszym z Polaków!

Pierwsza seria rozpoczęła się z 14 belki startowej z wiatrem pod narty, a warunki były dość trudne przez padający śnieg i mgłę panującą w Klingenthal. Halvor Egner Granerud prowadził po pierwszej serii skokiem na 140.5 metra, a na drugim miejscu najlepszy z Polaków – Kamil Stoch, tracił do lidera 2.1 punktu przy odległości 138.5 metra. Za naszym reprezentantem plasował się Anze Lanisek (139.5 m) z niewielką różnicą punktową. Dawid Kubacki i Piotr Żyła znajdowali się tuż za podium po pierwszej serii, sześciu reprezentantów Polski uzyskało kwalifikacje do serii finałowej.

W drugiej serii lider Pucharu Świata kolejny raz udowadnia swoją niesamowitą formę, skacząc 141.5 metra i tym samym wygrywając konkurs w niemieckim Klingenthal! Kamil Stoch kończy rywalizację na podium – na drugim miejscu, z odległością 134 metry i tracąc w sumie 12.6 punktu do zwycięzcy, a za nim Bor Pavlovcic (142.5 m) z 3 lokatą. Piotr Żyła otarł się o podium, uzyskując 131 metrów w serii finałowej. W dzisiejszym konkursie reszta Biało-czerwonych znalazła się kolejno:

6. Dawid Kubacki (138.5 m / 131.5 m)
14. Jakub Wolny (126.5 m / 136 m)
21. Andrzej Stękała (123.5 m / 127 m)
30. Klemens Murańka (127 m / 121 m)
43. Tomasz Pilch (119 m)

Już w niedzielę odbędzie się kolejny konkurs indywidualny, zaplanowany na godzinę 14:30.

Pełne wyniki z konkursu znajdziecie tutaj.

Źródło: informacja własna.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s