PŚ Pań w Hinzenbach- 58. zwycięstwo Sary Takanashi w Pucharze Świata!

Za nami kolejny konkurs pań na małej skoczni Energie AG-Skisprung Arena, w którym Sara Takanashi zdeklasowała swoje rywalki! Tuż za nią uplasowały się Nika Kriznar i Silje Opseth. A jak na ich tle wyglądały pozostałe zawodniczki?

Konkurs rozpoczął się o 12.45. Początkowo skoczkinie oddawały swoje skoki z 16 belki, jednak w połowie pierwsze serii została ona zmieniona na 15. Na życzenia norweskiego trenera została ona jeszcze o jeden numer obniżona dla Eirin Marii Kvandal, co niestety nie pomogło zawodniczce, bo po swoim skoku na 82m zakończyła pierwszą serię na 19 pozycji.

W pierwszej serii mogliśmy zobaczyć 2 nasze zawodniczki: Kingę Rajdę oraz Annę Twardosz, które skoczyły kolejno: 76 oraz 78m. Niestety żadna z naszych zawodniczek nie wywalczyła sobie awansu do drugiej serii: Anna była 31, a Kinga 33.

Po pierwszej serii na prowadzenie wysunęła się Sara Takanashi, a za nią: Nika Kriznar oraz Silje Opseth. Druga seria zapowiadała się więc niezwykle emocjonująco, tym bardziej, że za nieprzepisowy kombinezon została zdyskwalifikowana liderka Pucharu Świata Marita Kramer, a wraz z nią także Anna Odine Stroem i Yuka Seto.

W drugiej serii zawodniczki oddawały skoki z 15 belki. Najdłuższy skok oddała Maren Lundby (91m), co sprawiło, że awansowała na 5 miejsce. Wyprzedziła ją dopiero Daniela Iraschko-Stolz swoim skokiem na 87m. Podium zawodów pozostało bez zmian: Sara Takanashi, dzięki dwóm równym skokom na 90m wyprzedziła o 0,4 pkt. drugą Nikę Kriznar oraz trzecią Silję Opseth. Tym samym osiągnęła 58. zwycięstwo w Pucharze Świata.

A już jutro kolejny, ale i ostatni konkurs Pań w Hinzenbach.

Pełne wyniki możecie znaleźć tutaj

Źródło: informacja własna

Jedna myśl w temacie “PŚ Pań w Hinzenbach- 58. zwycięstwo Sary Takanashi w Pucharze Świata!