PŚ Pań Hinzenbach – Sara Takanashi triumfuje w kwalifikacjach

foto: skispringen.com

Za nami kwalifikacje przed sobotnimi zawodami pań w Hinzenbach. W kwalifikacjach najlepiej zaprezentowała się reprezentantka Japonii, Sara Takanashi. Tuż za nią uplasowały się Nika Kriznar i Katharina Althaus.

Takanashi, po wczorajszej dyskwalifikacji, wygrała skokiem na odległość 87,5 metra, zostawiają w tyle Kriznar i Althaus, które osiągnęły kolejno 88 metrów i 87 metrów. W czołowej dziesiątce znalazły się 3 Słowenki, dwie Norweżki, jedna Japonka, jedna Francuska oraz po jednej Austriaczce i Niemce. Do konkursu awansował dwie Polki, Anna Twardosz i Kinga Rajda, zajmując następujące lokaty 29. miejsce i 34. pozycję. Niestety, pozostałym reprezentantkom Polski, czyli Kamili Karpiel, Joannie Szwab, Wiktorii Przybyle i Nicole Konderli, nie udało się wywalczyć awansu.

Cały konkurs został rozegrany z 15. belki startowej, jednak na życzenie trenera, Eirin Maria Kvandal startowała z 14. belki. Niestety, Norweżka dostała bardzo niskie noty – począwszy od 9, kończywszy na 10. Niskie oceny były efektem upadku zawodniczki.

Nie obyło się też bez dyskwalifikacji. Po raz drugi w ten weekend została ona przyznana Larze Malsiner, jednej ze słynnej trójki włoskich sióstr.

Konkurs zostanie rozegrany już o 14:15.

Źródło: informacja własna/FIS

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s