COC w Willingen – Ulrich Wohlgenannt niepokonany

Za nami ostatni konkurs Pucharu Kontynentalnego w niemieckim Willingen. Dzisiejsza rywalizacja padła łupem Ulricha Wohlgenannta. Na podium stanęli także Decker Dean i Anders Haare. Zniszczoł najlepszym z Polaków!

Pierwsza seria konkursowa została przeprowadzona z 21 belki startowej, a wzięło w niej udział 56 zawodników. W połowie rywalizacji na pozycji lidera znajdował się Urlich Wohlgenannt, który po skoku na 143.5 metra, miał 6.7 punktu przewagi nad drugim Cene Prevcem. Trzeci był Markus Schiffner (145.5 m). Awans do serii finałowej wywalczyło trzech Polaków. W pierwszej serii zdyskwalifikowany został Nicolae Sorin Mitrofan, powodem był nieprzepisowy kombinezon. Ponownie jak we wczorajszym drugim konkursie, na belce startowej nie pojawili się Andreas Granerud Buskum i Lovro Kos.

W drugiej serii zawodnicy startowali z dwóch belek startowych – 21 oraz 19. Austriak przypieczętował swoje zwycięstwo skokiem na 142 metry. Drugi, Decker Dean, tracił do niego aż 28.3 punktu. Ostatnie miejsce na podium zajął Anders Haare. Tuż za podium znalazł się Robin Pedersen. Najlepszy z Polaków, Aleksander Zniszczoł, zakończył dzisiejszą rywalizację na 7 miejscu. W drugiej serii również nie obyło się bez dyskwalifikacji – tym razem padło na Matthew Soukupa i jego nieprzepisowe buty, a także Anze Semenica i nieprzepisowy kombinezon.

Wyniki końcowe reprezentantów Polski:
7. Aleksander Zniszczoł (135.5 m/ 136 m)
15. Stefan Hula (130 m/ 136 m)
19. Maciej Kot (132.5 m/ 122 m)
34. Paweł Wąsek (122 m)
50. Karol Niemczyk (108.5 m)

Po weekendzie w Willingen w klasyfikacji generalnej Pucharu Kontynentalnego prowadzi Ulrich Wohlgenannt (461 punktów). Drugi jest Stefan Rainer (352 punkty), a trzeci Markus Schiffner (336 punktów).

Pełne wyniki konkursu znajdziecie tutaj.

Źródło: informacja własna

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s