PŚ w Klingenthal – Granerud najlepszy w treningach!

Przed piątkowym prologiem w Klingenthal rozegrane zostały dwie serie treningowe, których triumfatorem został lider Pucharu Świata – Norweg, Halvor Egner Granerud. Dobre skoki Polaków!

Pierwsza seria treningowa rozpoczęła się odpowiednio z 18 belki startowej. Norweg Halvor Egner Granerud oddał najlepszy skok na odległość 136 metrów, wyprzedzając tym samym swoich kolegów – Roberta Johanssona (133.5 m) oraz Johanna-Andre Forfanga (133 m). Z Polaków najlepszy był Dawid Kubacki, który skacząc na 130 metrów uzyskał 5 lokatę, a tuż za nim znaleźli się Jakub Wolny i Klemens Murańka.

W drugiej serii ponownie liderem został Granerud, skacząc 141.5 metra – najdalej w treningu! Norweg wyprzedził swojego rodaka Mariusa Lindvika o 8.2 punktu, który skoczył tak daleko jak lider. Na trzecim miejscu uplasował się Słoweniec, Bor Pavlovcic (138 m), a tuż za podium znaleźli się Piotr Żyła (132 m) i Markus Eisenbichler (132.5 m). Pięciu Biało-czerwonych znalazło się w drugiej dziesiątce! Belkę startową na starcie podniesiono o 2 stopnie, jednakże przez zmieniający się wiatr podczas treningu belkę kilka razy zmieniano.

Prolog, który zastąpi kwalifikacje w niemieckim Klingenthal odbędzie się planowo o godzinie 17:30.

Wyniki z treningów możecie znaleźć tutaj.

Źródło: informacja własna

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s