PŚ w Willingen – kwalifikacje odwołane!

foto: locationscout.net

Kwalifikacje do niedzielnego konkursu w niemieckim Willingen odwołane z powodu silnego wiatru na Mühlenkopfschanze. Wszyscy zawodnicy wystartują dziś w konkursie, w tym siedmiu Polaków!

Na starcie znalazło się 55 zawodników, którzy rozpoczęli kwalifikacje z 13 belki startowej, a jako pierwszy z niej skoczył Vojtech Stursa uzyskując 104 metry. Finalnie dzisiejsze kwalifikacje zostały anulowane po skoku 26 zawodnika – Aleksandra Zniszczoła, który zajmował 1 miejsce po swoim skoku na 126 metr. Zbyt silny wiatr na skoczni utrudniał jednak rywalizację, przez co jury zdecydowało się odwołać kwalifikacje. W związku z tym w 1 serii dzisiejszego konkursu zobaczymy wszystkich zawodników.

Liderem turnieju Willingen Six wciąż pozostaje Norweg Halvor Egner Granerud z przewagą 12.6 punktów nad drugim swoim rodakiem Danielem-André Tande i trzecim Dawidem Kubackim, który traci 34.9 punktów do lidera. Za nami 3/6 serii (bez dzisiejszych kwalifikacji), które liczą się do niemieckiego miniturnieju, a już za parę godzin poznamy zwycięzcę Willingen Six. 

Konkurs indywidualny już o godzinie 16:15.

Źródło: informacja własna

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s