PŚ w Willingen – Granerud zwycięzcą Willingen Six!

Halvor Egner Granerud triumfuje zarówno w dzisiejszych zawodach, jak i w całym Willingen Six! Na podium w zawodach uplasowali się również Piotr Żyła oraz Markus Eisenbichler.

Po dzisiejszych zmaganiach na skoczni, gdzie konkurs zakończył się po 1. serii przez problemy z wiatrem, Norweg Halvor Egner Granerud wygrywa konkurs, jak i cały miniturniej Willingen Six! Reprezentant Norwegii poleciał dziś na 149 metr, a więc była to najdłuższa odległość w dzisiejszym konkursie! Za nim na drugim miejscu uplasował się Piotr Żyła, skacząc 137 metrów i tracąc do zwycięzcy 19.3 punktów, a trzeci natomiast jest Markus Eisenbichler z odległością 143 metrów.

Na starcie niedzielnego konkursu znalazło się 55 zawodników w związku z odwołanymi kwalifikacjami. Po problemach z wiatrem na niemieckiej skoczni, gdzie zawodnicy byli zdejmowani kilka razy z 15 belki startowej, jury zdecydowało się odwołać finałową serię, po przedłużającej się mocno 1 serii. Klemens Murańka skacząc 134.5 metra prowadził przez długi czas w konkursie, finalnie zakończył rywalizację na 4 miejscu. Ponadto Polacy w konkursie zajęli następujące miejsca:

2. Piotr Żyła (137 m)
4. Klemens Murańka (134.5 m)
10. Dawid Kubacki (130 m)
18. Jakub Wolny (129 m)
21. Andrzej Stękała (128.5 m)
27. Kamil Stoch (125 m)
40. Aleksander Zniszczoł (120 m)

Miniturniej Willingen Six na Mühlenkopfschanze wygrał Halvor Egner Granerud  z przewagą 41 punktów nad drugim kolegą z drużyny – Danielem-André Tande, natomiast za Norwegami na trzecim miejscu znalazł się Niemiec Markus Eisenbichler. Tuż za turniejowym podium wylądował Piotr Żyła, a za nim Dawid Kubacki. Pozostali Polacy w miniturnieju uplasowali się kolejno:

9. Kamil Stoch
12. Andrzej Stękała
23. Jakub Wolny
31. Klemens Murańka
40. Aleksander Zniszczoł

Wyniki z dzisiejszego konkursu możecie znaleźć tutaj

Źródło: informacja własna.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s