PŚ pań w Titisee-Neustadt- Marita Kramer zwycięża ponownie!

fot. insidethegames.biz

Za nami kolejny konkurs indywidualny na niemieckiej skoczni Hochfirstschanze. Tym samym swój kolejny triumf zaliczyła Marita Kramer, a już po raz drugi w ten weekend punkty zdobyła Anna Twardosz. Jak wypadły pozostałe zawodniczki?

Zawody zaczęły się tak jak planowano, o godz. 13.15 swoje skoki z belki nr 21 oddały pierwsze zawodniczki. Konkurs przebiegał sprawnie, nie obyło się jednak bez dyskwalifikacji czy wypadków.

Już w połowie pierwszej serii zdyskwalifikowano dwie Rosjanki: Sofię Tikhonovą oraz Irmę Makhinią za nieprzepisowe kombinezony. Nasze zawodniczki w składzie: Nicole Konderla, Kinga Rajda oraz Anna Twardosz osiągnęły kolejno: 94,5m; 103m; 113m. Dzięki swojemu skokowi, Anna po raz kolejny w ten weekend miała okazję punktować w Pucharze Świata.

Po pierwszej serii na prowadzenie wysunęła się wczorajsza triumfatorka: Marita Kramer, która oddała najdłuższy skok 137,5m. Tuż za nią uplasowały się: Sara Takanashi oraz Daniela Iraschko-Stolz. Nieiwele do podium na półmetku tych zawodów zabrakło Maren Lundby, która tarciła tylko 0,6 punktów do trzeciej Austriaczki.

Nicole Konderla ostatecznie zajęła 38 miejsce, Kinga Rajda 35, a Anna Twardosz 25.

W serii finałowej mogliśmy być świadkami jeszcze dłuższych skoków. 30 po pierwszej serii Karolina Indrackova oddała skok o długości 115,5m, ale również polska zawodniczka, Anna Twardosz, nie pozostała dłużna i skoczyła dwa metry dalej niż na półmetku zawodów, dzięki czemu finalnie zaliczyła najlepszą w swojej karierze 26 pozycję.

Niestety w rundzie finałowej nie obyło się również bez wypadku. Norweżka Erin Maria Kvandal nie ustała swojego skoku na 136,5m, co sprawiło, że z 6 miejsca po pierwszej serii spadła aż na 14. Najważniejsze jednak, że o własnych siłach opuściła zeskok.

Norweżka Silje Opseth po skoku na 133m długo była na prowadzeniu, wyprzedziła ją dopiero Sara Takanashi swoim skokiem na 134,5m. Finalnie o 2,2 punków Japonkę pokonała Marita Kramer, która zanotowała jeden z najlepszych weekendów w swoim życiu.

A już za tydzień Puchar Świata pań zawita do austriackiego Hinzenbach, gdzie będziemy oglądać zmagania zawodniczek na małej skoczni Energie AG-SkisprungArena.

Pełne wyniki możecie znaleźć tutaj

Źródło: informacja własna

Jedna myśl w temacie “PŚ pań w Titisee-Neustadt- Marita Kramer zwycięża ponownie!

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s