PŚ Pań w Titisee-Neustadt -Marita Kramer najlepsza w sobotnim konkursie!

Sezon Pucharu Świata w wykonaniu pań zaczyna nabierać tempa. Najlepsze skoczkinie świata miały okazję zmierzyć się na największym obiekcie znajdującym się w ich kalendarzu. Jak zawodniczki poradziły sobie na Muhlenkopf Schanze i jak wypadły podopieczne Łukasza Kruczka? Zapraszamy do lektury!

Początkowo zawodniczki miały rywalizować na normalnym obiekcie w Hinterzarten, jednak ze względu na przedłużającą się renowację obiektu austriaccy organizatorzy zostali zmuszeni do odwołania zawodów. Międzynarodowa Federacja Narciarska (FIS) zdecydowała się więc przenieść zmagania na obiekt HS142 w Niemczch. Na starcie kwalifikacji pojawiło się 58 zawodniczek. Jury zdecydowało, że w pierwszej serii zawodniczki będą oddawać swoje próby z belki ustawionej na 21. stopniu. Wiatr nie utrudniał skoczkiniom oddawaniu dalekich prób – jego podmuchy nie przekraczały 0.3 m/s w plecy. Mimo to, wiele zawodniczek miało problem, aby oddać skok w okolice punktu konstrukcyjnego położonego na 125. metrze. Po pierwszej serii prowadzenie objęła liderka Pucharu Świata, Marita Kramer, która oddała najdalszy skok – zawodniczka wylądowała na 131.5 m. Tuż za nią znalazła się triumfatorka z Ljubna, Eirin Maria Kvandal oraz obrończyni Kryształowej Kuli, Maren Lundby. 

Awans do serii finałowej wywalczyła jedynie Anna Twardosz, która po pierwszej serii zajmowała 27. pozycję. Podopieczna Łukasza Kruczka skokiem na 109 m po raz pierwszy w karierze zapewniła sobie awans do serii finałowej. Na 31. miejscu zaś zmagania zakończyła Kinga Rajda. 

W serii finałowej jury zdecydowało się podnieść belkę o 1 stopień, aby zawodniczki mogły oddawać trochę dalsze próby. Dzięki temu zabiegowi mogliśmy podziwiać o wiele dalsze próby, pomimo odrobinę bardziej niesprzyjających warunków wietrznych. Sobotnie zawody z pewnością nie należały do najłatwiejszych, gdyż w trakcie trwania drugiej serii zawodów zaczął padać deszcz. Zawodniczki z najlepszej ’10’ zachwyciły wszystkich fanów dalekimi skokami. Najdalszą próbę w sobotnich zmaganiach oddała Silje Opseth – Norweżka poszybowała aż na 138.5 m, bijąc przy okazji o pół metra swój rekord skoczni, który ustanowiła w poprzedzających zmagania kwalifikacjach.

Sobotnie zmagania padły łupem liderki Pucharu Świata, Sary Marity Kramer (131.5 m/135 m), drugie miejsce zajęła Silje Opseth (127.5 m/138.5 m), zaś na najniższym stopniu podium stanęła Ema Klinec (126 m/130 m). Anna Twardosz zakończyła zmagania na 30. miejscu (109 m/103.5 m). 

Pełne wyniki zawodów można znaleźć tutaj: http://medias3.fis-ski.com/pdf/2021/JP/3254/2021JP3254RL.pdf.

Źródło: informacja własna

Jedna myśl w temacie “PŚ Pań w Titisee-Neustadt -Marita Kramer najlepsza w sobotnim konkursie!

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s