Koniec sezonu dla Koudelki!

Najstarszy z reprezentantów Czech w skokach Roman Koudelka przejdzie w najbliższym czasie operację kolana. Zrezygnował z pełni z kolejnych występów w sezonie 2020/2021.

O kontuzji Czecha usłyszeć tej zimy mogliśmy już kilkukrotnie. Problem z kolanem wystąpił u niego bowiem już w trakcie przygotowań do sezonu w skutek dwóch upadków na skoczni podczas treningów- w Villach (tam naruszył głównie ramię, ale również doznał kontuzji więzadła w stawie skokowym) oraz w Zakopanem. Po upadku na Wielkiej Krokwi reprezentant Czech został zdiagnozowany z urazem kolana, jednak nie nastąpiła u niego jedna z najpopularniejszych kontuzji w tym sporcie- zerwanie lub naderwanie więzadeł krzyżowych.

Koudelka po tych upadkach przeszedł rehabilitację i poddał się leczeniu. Na skocznie wrócił pod koniec roku kalendarzowego 2020- na zawody pucharowe w Engelbergu.  Po Turnieju Czterech skoczni i problemach z kwalifikacją do konkursów zrezygnował ze startów w PŚ. 

„Na początku lutego przejdę operację więzadeł i rozpocznę rehabilitację. Kiedy będę gotów na powrót? Czas pokaże. Nie mam wyboru, muszę być cierpliwy i zaczekać na sezon olimpijski”- wspomina pięciokrotny triumfator konkursów Pucharu Świata na stronie czech-ski.com.

Reprezentant Czech chce wrócić w pełni formy na Igrzyska Olimpijskie, w których bez wahania chciałby brać udział, a pokazać się w pełni formy. Oczywiście stawia to też jasno sytuacje z potencjalnym zakończeniem kariery przez Czecha- nie zbliża się ona w najbliższej przyszłości. Wspomniał również o tym w artykule na Czech Ski, mówiąc: „Może i zabrzmi to dziwnie, ale dotąd zdarzały mi się problemy w sezonach olimpijskich. Tym razem zamierzam przystąpić do igrzysk w pełni sił”.

Operacja kolana i więzadeł Czecha jest planowana, zgodnie z jego wypowiedzią, na początek lutego. Już teraz życzymy Romanowi Koudelce dużo zdrowia, i liczymy na szybki powrót w wymarzonej pełni sił na skocznie świata!

źródło: czech-ski.com, skijumping.pl

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s